Az internetes áruházak megjelenése nehéz helyzetbe hozta az árukat hagyományos, fizikai helyiségben kínáló boltokat. Érdekes módon a technológiai fejlődése egyben esélyt is ad a visszakapaszkodásra.

A digitális tartalmak és a legújabb eszközök ismét felpörgethetik a hagyományos bolti kereskedelmet – emelte ki csütörtöki kelet-közép-európai videokonferencia előadásán Lisa Fretwell, a Cisco Internet Business Solutions Group főigazgatója. A Bitport kérdésére kifejtette, az újfajta technológiák és megoldások bevezetésének a célja nem a bolti eladók kiváltása, de alkalmazásuk jelentősen átalakítja az értékesítési tevékenységet.

Új lehetőségek  Cége nemrégiben közzétett tanulmányát ismertető szakértő szerint az új lehetőségekkel a kiskereskedők magukhoz vonzhatják a különböző vásárlási módok között válogató vevőket, és így új színt vihetnek a hagyományos bolti értékesítésbe. Erre főként a középkategóriát képviselő kereskedőknek lesz nagy szüksége, mert a két végletet a luxusárut, illetve a diszkont termékeket forgalmazóknak még a válság ellenére is jól megy az üzlet.

A felmérés ezer amerikai és további ezer brit vásárlóra terjedt ki. A kutatás többek között rámutat a technológiában jártas vevői kör igényeire, valamint arra, hogy ezen elvárások kielégítése érdekében a kiskereskedők milyen digitális tartalmakkal és egyszerűen használható technológiai megoldásokkal tudják fokozni a vásárlás élményét.



Az online boltok sok vevőt elcsábítanak
 

Online és offline  A felmérés kimutatta, hogy a digitális tartalmak hatékony eszköznek bizonyulnak a vásárlási döntések befolyásolásában, és ez különösen igaz a közvetlenül a boltokban elérhető online tartalmakra. A válaszadók több mint 40 százaléka a vásárlás során már odafigyel a boltokban elhelyezett képernyőkre és kijelzőkre, illetve igényt tartana ilyen szolgáltatásokra. Közel egyharmaduk online videókból is tájékozódik, amikor kiválasztja a megfelelő terméket vagy szolgáltatást. A válaszadók több mint 50 százaléka már használt, vagy szeretne használni olyan információs pontot, ahonnan a boltokban is elérhetők a webes tartalmak. Az amerikai válaszadók 40, a brit válaszadók 38 százaléka használja mobiltelefonját digitális tartalmak elérésére a boltokban, illetve érdeklődik e lehetőség iránt. Közel ugyanennyien, a válaszadók 35-37 százaléka nyilatkozta, hogy használ, vagy szívesen használna a jövőben táblagépet is ilyen célra.

Az internet és a mobileszközök terjedése, valamint az e-kereskedelem felfutásával kialakult egy új fogyasztói magatartásforma, az úgynevezett többcsatornás vásárlás. A vevők több forrásból is tájékozódnak a vásárlási döntés meghozatala előtt: a válaszadók háromnegyede a vásárlási döntést megelőzően körülnézett az interneten is. A vásárlók 44 százaléka nyilatkozta, hogy szokott vagy szeretne mobileszköz segítségével tájékozódni, mielőtt a weben keresztül vásárol.

Élményvadászat  A felmérés során megkérdezték a vásárlókat, mit szólnának ahhoz, ha egy életnagyságú képernyő előtt állva, egy virtuális próbafülkében „felpróbálhatnák” a különböző ruhadarabokat és kiegészítőket, illetve a lakberendezés esetében egy virtuális szobában elhelyezhetnék a bútorokat, világítótesteket vagy a függönyöket. A válaszadók közel felel helyeselte a kilátásba helyezett lehetőséget. Ezen kívül egyebek mellett népszerűek lehetnek a nagy méretű, interaktív termékmegjelenítők, amelyeken a vevők adott és összehasonlítható árucikkekre kereshetnek rá.

A hazai GDP közel 4 százalékát adta az internet
Európa mobilhasználatban veri az USA-t
Itthon az e-kereskedelemben nem volt válság

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.