A világ legnagyobb könyvesboltja októbertől a nála vett papíros kiadások elektronikus verzióját is felajánlja. A kedvezményes lehetőség 3 dollártól egészen az ingyenességig terjed.
Különleges akciót indít az Amazon most októbertől MatchBook néven. A koncepció lényege, hogy a nála vásárolt hagyományos, nyomtatott könyvek mellé a vásárló rögtön megveheti a kötet e-könyv változatát is, méghozzá nyomott áron, sőt bizonyos esetekben ingyen.



Őszirózsás e-forradalom  A néhány héten belül induló akció keretében már az első körben is tízezres nagyságrendben lesznek elérhetők a címek, de ez a szám minden bizonnyal gyorsan fog emelkedni a rákövetkező időszakban. Az időzítés természetesen nem véletlen, hiszen pont most fog érkezni az Amazon e-könyv-olvasójának a legújabb generációja. Az októbertől kapható új Kindle Paperwhite természetesen minden kategóriában többet, jobbat, szebbet ígér elődjénél.

A jelenlegi információk alapján a hagyományos könyvet vásárlók 1, 2 vagy 3 dollárért juthatnak hozzá a mű elektronikus változatához, illetve bizonyos címeknél a kedvezmény egészen az ingyenességig "fajul". Tekintettel arra, hogy egy újabb regény nagy átlagban 10-15 dollárba kerül e-formátumban, ez meglehetősen komoly akciónak tekinthető. Ráadásul az Amazon ajánlata visszamenőleg is érvényes, azaz bárki, aki az 1995-ös indulás óta könyvet vett az online boltban, az utólag is bevásárolhat a jóárasított elektronikus megfelelőkből.

Ki jár jól?  A hírrel kapcsolatos kommentárok szinte kivétel nélkül azt emelik ki, hogy az Amazon ezzel a lépéssel egy újabb nagy lökést akar adni az e-könyvek elterjedésének. Való igaz, ebből a szempontból is biztosan komoly hatása lesz az eladásokra a MatchBook elindulásának.

Ugyanakkor a másik irányból sem haszontalan megvizsgálni a történetet: milyen hatással lehet mindez a papír alapú könyvkiadásra? Erre a legjobb választ természetesen majd a későbbi forgalmi adatok szolgáltatják majd, ám úgy sejtjük, hogy ez az árukapcsolás sok esetben azt eredményezi, hogy az eredetileg csak e-könyvet vásárolni szándékozók közül sokan bedobnak még pár dollárt, és inkább kérik mindkét változatot.

Megérkeztek a könyvek a Google Play Store-ba
Vége az e-olvasók piacának – vagy mégsem

Nem tudjuk és nem is nagyon akarjuk használni az AI PC-t

Mindez egy Intel által rendelt nemzetközi kutatás eredményeiből olvasható ki. Az eladásban érdekelt csipgyártó összefoglalója azért igyekezett a potenciális pozitívumokra koncentrálni.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.