Érdekes módon a Google levelezőprogramjának egyik leggyakrabban felemlegetett hibája a gyenge keresési funkció. Szótöredékekkel ugyan továbbra sem megyünk sokra, de legalább a Word dokumentumokba már benéz a Gmail.
Nem lehet azt mondani, hogy a Google elkapkodná levelezőprogramjának fejlesztését, hiszen most olyasmi jelent meg újdonságként a Gmail kínálatában, amit a versenytársai már sok-sok évvel korábban is képesek voltak megvalósítani.

Csatolmányra bukkanék... ■ Mostantól nem csupán a levelek szövegében, a tárgyban és a csatol dokumentumok elnevezésében lehet kereséseket indítani, hanem ez utóbbiakba is belekukkant a Google - már amennyiben digitálisan olvasható állományról van szó. Így tehát a levelezésünkhöz mellékelt Word dokumentumok, PPT-k és PDF-ek tartalma alapján is felbukkanhat egy-egy levél, mint releváns találat.

A funkcióhoz szükséges indexelést fokozatosan végzi a cég, így előfordulhat, hogy régi levelezésünkben megbújó állományok esetében még nem működik ez a fajta keresés. Mint ahogy nem működik még egyáltalán az ékezetes karaktereket tartalmazó kulcsszavaknál sem. Rövid tesztünkből kiderült, hogy a program a latin ábécé betűiből álló keresésnél pontosan rátalál az azt tartalmazó csatolmányra, de semmiféle ékezetes szóval nem boldogul.

Töredékes hiány  Mint ahogy egyáltalán nem boldogul a Gmail a töredékszavak, szótöredékek szerinti kereséssel sem. Bármennyire is furcsa, de a keresőóriás levelezőjében például a Bitpor kulcsszóra egyetlen találatot sem kapunk fiókunkban. Megtoldva egy t-vel azonban már a teljes levelezésünk kijön találatként. Ezt a hiányosságot sok felhasználó emlegeti fel egy-egy olyan alkalommal, mint éppen a mostani, amikor egy újabb plusz funkció jelenik meg, ami nem orvosolja a kezdettől fogva meglévő, alapvető hiányosságait a 2007 februárjától nyilvánosan elérhető programnak.

Annyit azért hozzunk fel a Gmail mentségére, hogy egyrészt magáncélra és kisebb vállalkozásoknak ingyenesen is elérhető, másrészt a töredékszavas, elgépelt keresések egy jó részénél felkínálja a szerinte helyes, teljes formára történő, egyetlen kattintással aktiválható keresést.

Tipp: levélcsatolmányok a felhőből
A saját e-maileket is megtalálja a Google keresője
Kiszivárogtak a Gmail új fejlesztései

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.