Az Acer, a Sony, a Toshiba és a Fujitsu Tajvanban bemutatott újdonságai közül szemezgetünk.
A várakozásokkal ellentétben nem a kisebb kijelzőmérettel operáló, 7-8 colos, windowsos táblagépek viszik a prímet a Computexen, hanem inkább – a ritka kivételektől eltekintve – a már meglévő termékeket frissítik a gyártók. Egyedül az Acer volt az, aki lépett az említett tabletek területén, a Fujitsu inkább a dizájnra ment rá, a Sony pedig igyekezett tovább tökéletesíteni a slider mechanizmust.

Az első 8-as  Az Acer tehát elvitte az elsőséget az Iconia W3 jelű, 8 colos táblagéppel. Az elmúlt hónapokban szinte minden napra jutott egy olyan pletyka, ami a Windows 8 alapú, de 10 colnál kisebb kijelzőjű táblagépek eljöveteléről szólt, ehhez képest az Acer az egyetlen, aki ilyen terméket mutatott be. Az Iconia W3 8,1 colos, 1280 × 800 képpont felbontású kijelzővel rendelkezik, a tömege mindössze 540 gramm, és a 11,3 mm-es vékonyságával aránylag karcsúnak is mondható.

Acer Iconia W3: az úttörő

A W3-at egy Intel Atom Z2760 processzor hajtja, rendelkezik előlapi és hátoldali kamerával, HDMI-porttal, és már júniustól elérhető lesz a hazai piacon 120 (32 GB), illetve 130 ezer forintos (64 GB) áron (illetve jár hozzá az Office Home & Student verziója). Az Acer ezen kívül bejelentette az új S3-as, illetve a felújított S7-es ultrabookjait, illetve egy Liquid S1 elnevezésű, 5,7 colos kijelzővel, négymagos processzorral ellátott phabletet is.

Három az Excite  A Toshiba szintén erősített táblagép fronton, de a gyártó most is maradt az Android vonalon. Egyszerre három készüléket is bejelentettek, bár ebből kettő (Excite Pro és Write) szinte ugyanazzal a hardverrel rendelkezik, a különbség annyi, hogy utóbbit egy digitalizáló tollal és az ahhoz szükséges szoftverekkel is kiegészítették. A 4.2-es Androiddal ellátott Pro és a Write is 10,1 colos, 2560 × 1600 felbontású kijelzővel érkezik, a teljesítményt az Nvidia Tegra 4-es rendszere biztosítja, amihez jön még 2 GB RAM, illetve verziótól függően 16 vagy 32 gigabájtos háttértár. A Write tartozéka a tollon kívül egy TruNote kézírás-felismerő szoftvercsomag, ami a gyártó ígéretei szerint azt biztosítja, hogy a valódi tollal, papírra írás élményét adja vissza. 

Toshiba Excite Write: a billentyűzetes hordtáska opcionális tartozék

A harmadik táblagép már nevében is mutatja, hogy az előbbi modellekhez képest visszafogottabb tulajdonságokkal bír. Az Excite Pure szintén 10 colos kijelzője 1280 × 800 képpont felbontású, Tegra 3 dolgozik benne 1 GB RAM-al, és nem kapta meg az előző készülékeknél tartozékként feltüntetett Harman Kardon sztereó hangszórókat. A három tablet a harmadik negyedévben érkezik, az árakról egyelőre nem kaptunk információt.

Vérbeli ultrák  A táblagépek után térjünk át egy kicsit az ultrabookok világába, azon belül is a Sony Vaio sorozatára, ami egy úja tagot kapott a Duo Vaio 13 személyében. Ahogy egy vérbeli utódnak, úgy a 13-as kiadásnak is az a feladata, hogy kijavítsa az előd hibáit. Így az új „Surf Slider” mechanikának köszönhetően könnyebb kinyitni a készüléket, sőt, a Sony szerint ez akár egy kézzel is megoldható. A mérnökök szorgos munkájának köszönhetően a Duo 13 kijelzőmérete nőtt ugyan, de ez az egyéb méreteken, illetve a tömegen alig vehető észre.
 

Sony Vaio Duo 13: még jobb mechanika

A használathoz itt is kap a vásárló egy digitalizáló tollat, amit nyugodtan használhatunk a full HD felbontású IPS panelen, mivel azt karcálló réteggel látták el. A slider megkapta a TV–kben használatos képjavító technológiát (Triluminos), a Sony gyakorlatának megfelelően van NFC, a teljesítményért pedig az Intel negyedik generációs Core processzorai (Haswell) felelnek. A Vaio Duo 13 június elejétől jelenik meg a nemzetközi piacon 1400 amerikai dolláros áron. 

Zárjuk a sort egy igazi csemegével, a Fujitsu ultrabookjával, aminek tervezésekor láthatóan elsősorban a szemnek és az érzékeknek kedveztek a mérnökök. A Fujitsu Lifebook UH90 azért különleges, mert a Sharp IGZO technológiájú kijelzőjét használja, ami az alacsony fogyasztást és rendkívül magas felbontást egy csomagban nyújtja, ami a mostani paneleknél egyáltalán nem jellemző. Az UH90 kijelzője döbbenetes, 3200 × 1800 képpont felbontást biztosít, de ennél még durvább, hogy az egész pakkot sikerült egy mindössze 15,5 mm-es készülékházba bepréselni.
 

Fujitsu Lifebook UH90: ultravékony

Mindez nem jelenti azt, hogy a Lifeboook gyenge lenne, mivel az erőt az Intel már korábban is említett, Haswell alapú, Core i5-ös processzora biztosítja 1,6 GHz órajelen, az adatok tárolását pedig egy 500 GB-os hibrid merevlemez oldja meg. Az UH90-et nagyon szívesen látnánk itthon egy kis ismerkedésre, de a hírek szerint egyelőre csak Japánban kezdik meg a forgalmazását június 28-tól ismeretlen áron (tipp: biztos nem lesz olcsó).

Computex 2013: az Asus begyújtotta a rakétákat 
Itt az első videó a Windows 8.1-ről
Közösen gyárt mobileszközöket a Foxconn és a Mozilla 

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.