"A felhő alapú megoldásoké a jövő" - harsogta mindenki már évekkel ezelőtt is, ám az igazi váltás csak lassan indult el. Többek között a fájlformátumok kezelése, konvertálása jelentett gondot, ám ez a probléma egyre inkább a múlté.
"Szívesen dolgoznék felhő alapú megoldásokkal, de..." - hallhatjuk innen-onnan, és a közelmúltig még jó pár esetben igazat is kellett adnunk a panaszkodóknak. Igaz, hogy a felhő segít abban, hogy ne legyünk röghöz kötve saját számítógépünk és az azon tárolt fájlok előtt, ám hiába vittünk magunkkal notebookot (vagy a bátrabbak tabletet), sok esetben nem tudtunk mit kezdeni a cloud tárolókra mentett fájlokkal az úton, mert a mobil alkalmazások nem tudtak összemelegedni a PC-s fájlformátumokkal. Mostanában azonban egyre több a jó példa arra, hogy ez a probléma is orvosolható.


Formátumtúltengés Google Docs-ban Akik rászoktak arra, hogy Word dokumentumaikat vagy egyszerűbb Excel táblázataikat inkább a Google cloud alapú rendszerével kezelik, most 11 új fájlformátum támogatásának örülhetnek. A Docs-ban most már kezelhetővé váltak a hagyományos .xls mellett az .xlsx kiterjesztésű Excel táblázatok, a .pptx végződésű PowerPoint bemutatók, az Apple Pages-ben készített .pages fájlok. Grafikai téren az Adobe Illustrator (.ai), Adobe Photoshop (.psd), Scalable Vector Graphics (.svg), PostScript (.eps és .ps), Autodesk AutoCad (.dxf) formátumok támogatása került be a szolgáltatásba, amely ezeken kívül a TrueType betűtípusok (.ttf) és az XML Paper Specification (.xps) támogatást is megkapta.

Office nagy képernyőn A QuickOffice alkalmazás Androidos kiadását a napokban Honeycombra optimalizálták: az app okostelefonokon már közkedveltnek számít, mivel megjeleníthetjük és szerkeszthetjük vele a hagyományos Office dokumentumokat, ám mostantól a tabletre optimalizált Androidon kihasználhatjuk a nagyobb képernyő kezelésének minden előnyét.

A szélesebb kijelzőn egy többoszlopos megjelenítés könnyíti meg a fájlok (köztük a felhőben tároltak) kezelését, a Word dokumentumok szerkesztésekor az aktuális oldal előtti és utáni oldal kicsinyített képei is elférnek a képernyőn, a PowerPoint prezentációk kezelésekor pedig külön sávon görgethetjük a diák kicsinyített előnézeteit. Könnyebb a képek beágyazása, valamint a szövegformázás és az Excel-táblák esetében a formulák használata is az érintős működéshez igazodik.

Hogyan tehetjük tönkre a céges kommunikációt?
Hagyd otthon a notebookot, vidd el inkább az iPadet!
Ingyen közösségi szolgáltatás vállalatoknak

Beágyazott krokodil A Crocodoc szintén egy ígéretes megoldás arra, ha tableteken szeretnénk dokumentumokat kezelni. A szolgáltatás HTML5 alapú beágyazható boxokkal működik, amelyekben Word dokumentumok, képek, vagy akár PDF fájlok is megtekinthetőek, szerkeszthetőek vagy kommentelhetőek. A HTML5 lehetővé teszi, hogy egyszerűen, hagyományos vagy mobilos böngészővel is megnyissuk a beágyazott dokumentumot, így gyártótól és operációs rendszertől függetlenül hozzáférünk a minket érdeklő tartalmakhoz. Egy minta-dokumentum ezen a hivatkozáson is megtekinthető, amely képet adhat a Crocodoc működéséről.

Szakértők figyelmeztetnek: ne küldözgessünk chatbotoknak az orvosi leleteinket

Elon Musk arra biztatja az X közösségi oldal felhasználóit, hogy teszteljék saját egészségügyi felvételeiken a Grok MI-chatbot képelemző funkcióit, de ez nem mindenki szerint jó ötlet.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.