A ma kezdődött Consumer Electronics Show keretén belül rukkolt elő a San Franciscó-i óriásvállalat új megoldásával, amellyel egyesíteni szeretnék a tévé, az internetet és egyéb kommunikációs csatornák előnyeit, mindezt platformtól független felhasználással.

A Videoscape nevet viselő médiaplatform integrálja a digitális tévé műsorait, az online tartalmakat, problémamentes együttműködést ígér a közösségi média anyagaival és egyéb kommunikációs megoldásokkal.

A számítási felhőt, a Cisco számára hazai terepnek számító IP-technológiát használó megoldásról sok technikai részlet egyelőre nem szivárgott ki, de az bizonyos, hogy a cég elképzelései szerint a mozgóképes tartalom fogyasztása fogja meghatározni az elkövetkező évek trendjét. Valahogy úgy, ahogy a telefon és a hang dominálta az előző évszázadot.

Videóban van a zseton Ennek megfelelően a Videoscape minden mozgóképes tartalmat képes begyűjteni, és azokat nemcsak a tévé képernyőjén, de akár a rendszerhez csatlakozó otthoni számítógépen, táblagépen és okostelefonon is megjeleníti.

A rendszer központi elemeit egy IP-s set-top box és egy media gateway alkotják, ezek segítségével gyűjtik be és osztják szét az említett változatos tartalmakat.

Tesztelés alatt A Cisco már több szolgáltatóval pilot projekt keretében teszteli a rendszert, ami elsősorban olyan cégek számára lehet érdekes, akik a multiplatform lehetőségeivel élni tudnak, azaz tévét, internetet és mobil szolgáltatást is árulnak.

A Videoscape segítségével nem csupán on-demand videókat, prémium hozzáférést, internetet lehet ugyanott igénybe venni a fogyasztónak, de például a szolgáltatók videóba ágyazott hirdetéseket, tartalomhoz igazított termékpromóciót is bevethetnek a bevételek növelésére.

Az otthonokba költözne a Cisco
Google TV, ahogy a Sony elképzeli
Videokonferencia a kanapén

Már az emberek álmaiba is beszivárgott a mesterséges intelligencia

Tudtuk, hogy az MI az élet minden területén megjelenik, de így is elég vadul hangzik, ami az Amerisleep márciusi felmérésében olvasható.
 
Körképünkben áttekintjük, hogy szűkebb és bővebb környezetünkben mit sikerült elérni a digitális gazdaság és életvitel felé vezető úton. Spolier: nem állunk olyan rosszul, mint gondolná, és nem állunk olyan jól, mint szeretné.

a melléklet támogatója a One Solutions

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.