A távközlési cégeken keresztül szoftverszolgáltatásokat nyújtó magyar vállalkozásnak már több mint félmillió felhasználója van a régióban, a tőkeinjekció révén újabb piacokon terjeszkedne.
Az 5 milliárd forintos kockázati tőkelapot kezelő DBH Investment 410 millió forintot fektet a felhőszolgáltatásokkal foglalkozó Central Europe On-Demand Zrt.-be (CE On-Demand), amelyben ezzel kisebbségi részesedéshez jutnak - jelentette be kedden
Erdei Sándor, a DBH Investment Zrt. igazgatóságának elnöke. Hozzátette: hosszas tárgyalások után azért is esett a választásuk a CE On-Demand-re, mivel olyan üzleti modellel rendelkeznek, amely a régióban egyedülálló.
A CE On-Demand jelenleg tíz országban van jelen, ahol mintegy 20 távközlési cégen - itthon az Invitelen, a GTS-en és a Telenoron - keresztül kínálnak havidíjas hosztolt
Microsoft üzleti szoftverszolgáltatásokat, köztük levelezést, csoportmunka-, egységes kommunikációs és ügyfélkapcsolat-kezelő (CRM) szolgáltatásokat. Az operátorok ebben a konstrukcióban megspórolhatják az újfajta szolgáltatások kiépítésére fordítandó időt, és pénzt és a saját beruházás tördekékéért néhány hónapon belül kínálhatnak üzleti szoftverszolgáltatásokat meglévő és új ügyfeleik számára.
Exponenciális növekedés ■ A 2008 szeptemberében alakult cég növekedését jól jellemzi, hogy amíg 2009 végén még 15 ezer felhasználóval rendelkeztek, egy évvel később már több mint 500 ezer felhasználót szolgáltak ki. A cég tavalyi forgalma is megduplázódott 2009-hez képest.
Budafoki Róbert, a CE On-Demand vezérigazgatója szerint 2011 végére pedig már több több mint 4 millió előfizetőre számítanak, és még a következő 2-3 évben is tartani tudják az exponenciális növekedési pályát. Erre számít a DBH is, amely akár már 2-3 éven belül is jelentős haszonnal értékesítené most megszerzett részesedését.
A most befektetett összeget körülbelül egyenlő arányban a meglévő piacokon való terjeszkedésre, további országokban történő megjelenésre, valamint infrastrukturális fejlesztésekre kívánják felhasználni. Utóbbi a Romtelecomnál már működő felhőszolgáltatási felügyeleti rendszer továbbfejlesztését jelenti, amely a távközlési cégek számára lehetővé tenné a különböző - nem csak Microsoft, hanem akár nyílt forráskódú - technológiákon alapuló felhőszolgáltatások gyors bevezetését és számlázását.