Kaliforniai premierje után a magyar szakmai közönségnek is bemutatkozott a hazai fejlesztésű Bitcoin Enterprise Server.
A San Joséban megrendezett éves Bitcoin konferencián bemutatkozó Bits of Proof Zrt. (BOP) fejlesztése az a genetikai kapocs, ami a bennfentes, informatikus közegből kiemeli a virtuális valutát, hogy a hétköznapi felhasználók millióihoz eljutó fejlesztéseknek adjon hátteret. Ezt felismerve érdeklődik a BOP fejlesztése iránt több bank, informatikai vállalkozás és a kockázati tőke is.

Premier Zuckerberg nélkül  Bár a hét elején futótűzként elterjedt hírek ellenére a Facebook-alapító Mark Zuckerberg nem tette tiszteletét a budapesti First Bitcoin Meetup konferencián, a Colabs Startup Center rendezvényterme ettől függetlenül is zsúfolásig megtelt. A szervezők és a résztvevők elismerték ugyanakkor, hogy a Bitcoin már abban a fázisban van, hogy egy ilyen hírre már nem legyinthet senki lenézően, tekintve, hogy az IT-világ ismert sztárjai (többek közt a Facebook korai fázisánál bábáskodó Winklevoss-fivérek, a Google és az Amazon) is nyit a virtuális fizetőeszköz irányába. 



A Bits of Proof bemutatkozása a Bitcoin konferencián (angol nyelvű)

A Bitcoin-hálózat megalkotójának kódjaira több megoldás is alapult, de az eredeti rendszer tömeges, szolgáltatásjellegű kiszolgálásra nem alkalmas. Ezt a hiányt hidalja át a Bits of Proof fejlesztése a BOP Bitcoin Enterprise Server. Ennek segítségével nyílik lehetőség üzleti alkalmazások fejlesztésére, mert a BOP olyan interfészt biztosít, mellyel egynél több ember pénzének megbízható kezelésére, tranzakciók tömeges elvégzésére van mód a Bitcoin keretrendszerben. A BOP terméke ugyan nyílt forráskódú, bárki letöltheti, írhat rá alkalmazást, ám a további fejlesztésekért és szerverbérletért már érdemes a BOP-nak rendszeres díjat fizetni.

Nagy az érdeklődés  A társaság a San Joséban tartott bemutatkozója után 70 próbahozzáférést rendeltek a résztvevők, köztük nagy informatikai, biztonságtechnikai cégek, bankok és egy európai ország pénzügyi felügyeleti szervezete is. A premiert követően több külföldi kockázati tőkés vette fel a kapcsolatot a Bits of Proof alapítójával, de tárgyalásokat kezdtek magyar befektetővel is. „Jelenleg a cég toborzási fázisban van, olyan fejlesztő szakembereket keresünk, akikkel a várható megrendelés-állomány kiszolgálása biztosítható” – ismertette a tőkebevonás egyik célját Blummer Tamás, a Bits of Proof Zrt. alapítója. 

Blummer elmondása szerint a kaliforniai éves seregszemlén az is kiderült, hogy nagy az érdeklődés a Bitcoin következő generációs felhasználására is. Az úgynevezett colored coin-okkal például a fizetés és a tulajdoni jogok átvitele egyszerre valósítható meg. „Ez magyarul azt jelenti, hogy minden kereskedelmi tranzakció legfontosabb bizalmi tényezője, az úgynevezett birtokon belül maradás biztosítása válik pofonegyszerűvé.” – magyarázza Blummer. Elszámolóházak, letétkezelők, fizikai és virtuális jellegű közraktárak számára lehet ez érdekes kihívás és lehetőség is egyben.

Magyarok is beszállnak a Bitcoin-biznisz fejlesztésébe 
Új népszerű célpont kiberbűnözőknek: Bitcoin
Bitcoin: veszélyben a bankfüggetlen virtuális pénz
Egyre több helyen fizethetünk Bitcoinnal 

Mint a budapesti First Bitcoin Meetup-on elhangzott, a magyarok felülreprezentáltak nemzetközi szinten is a Bitcoin-szcénában. Amennyiben a magyar pénzügyi szabályozás felismeri mindazokat a lehetőségeket, amit a Bitcoin rendszere nyújthat, és inkubációs támogatást nyújt a keretrendszerben fejlesztő vállalkozások speciális igényeire, akkor a 21. század tranzakciós rendszerének szilícium-völgyévé is válhat Magyarország – állapították meg a konferencia előadói.

Szakértők figyelmeztetnek: ne küldözgessünk chatbotoknak az orvosi leleteinket

Elon Musk arra biztatja az X közösségi oldal felhasználóit, hogy teszteljék saját egészségügyi felvételeiken a Grok MI-chatbot képelemző funkcióit, de ez nem mindenki szerint jó ötlet.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.