Mark Hurd, az Oracle HP-tól érkezett társelnöke új vállalata színeiben most először beszélt a sajtónak. A vállalat új hardvereket jelent be, de akár iparágspecifikus szoftvercégek megvásárlásán is gondolkodik.
A vertikális piacokra, például pénzügyi-szolgáltató vállalatokra még inkább épít a közeljövőben az Oracle:
Mark Hurd szerint ehhez további akvizíciók is segíthetnek. A jövő heti OpenWorld konferencián pedig több új célgépet és szoftvert mutatnak be. A vállalat ráadásul nem is várta ki az éves rendezvényt, hardverszinten a legfontosabb bejelentéssel már most előrukkolt.
Bemutatkozik a Sparc T4 ■ "Ha valaki visszanéz egy évvel korábbra és összeszámolja, mennyi új technológiát jelentett be az Oracle, azt mondhatná: ez aztán szép termés. Nos, jövő héten még ennél is több mindent mutatunk be" - jelezte előre az OpenWorld várható dömpingjét Hurd. Ennek előfutáraként
Larry Ellison elnök-vezérigazgató már ma bemutatott egy újdonságot, a Sparc Supercluster rendszert.
A nyolcmagos Sparc T4 processzorra épülő célszerver Ellison szerint a korábbi Sun eszközöknél gyorsabban képes futtatni az Oracle adatbázis- és felhasználói alkalmazásait. A T4 processzor a bemutatóban elhangzottak alapján még annál is jobb teljesítményt nyújt, mint amit az előzetes számítások alapján vártak. Az első tesztek adataiból az derült ki, hogy egy T3 chiphez képest ötszörös teljesítményre képes. A SuperCluster konfigurációk mellett ugyanerre a platformra épülő további szervereket is bejelentettek, első körben összesen négyet. A három rackes és egy blade megoldás a tavaly debütáló T3 alapú szerverek új processzorral frissített változatának tekinthetők.
Nagyratörő tervek ■ A SuperCluster az Exadata megoldásokhoz hasonló elv mentén a szerver, az adattárolás és a hálózati funkciók összehangolásával operál a lehető legjobb teljesítménymutató elérése érdekében. Fontos újdonság viszont, hogy az Exadata Database Machine adatközponti fókusza illetve az Exalogic Elastic Cloud middleware futtatására optimális, a SuperCluster még inkább az általános vállalati felhasználásra céloz.
Ellison szerint a SuperCluster teljesítménye akár az IBM Power 795 szerverével is felveheti a versenyt, főként a tárolási sebességéből adódóan: a rendszer másodpercenként akár 42 gigabájtnyi adatot is képes fogadni. Az Oracle reményei szerint az új megoldás nemcsak új felhasználók számára lehet érdekes, hanem a régebbi Sparc alapú megoldásokat használóknak is ideális frissítési útvonalat jelenthet.