Bár egyre több helyen próbálják bizonygatni, hogy az email ideje lejárt, a hosszú évtizedek óta létező szolgáltatás köszöni, jól van. Egy infografikán pár fontos állomást követhetünk végig.
Manapság már talán sokan nem is tudják, mi az a lekicsinylő "snail mail" avagy "csigaposta" kifejezés, pedig annak idején az informatikához konyító kevesek ezzel a kifejezéssel küldték az őskorba a hagyományos, postai úton továbbított leveleket. Manapság már az emaileket szokás hasonlóan lenézni, főképp fiatalabb körökben, ahol a chat vagy épp a videótelefonálás a "menő". Ennek ellenére a 2010-ben kötőjelét vesztett email még mindig a mindennapok része, és egyelőre nem is tervezi a nyugdíjaztatást.

Mit hozott a gyorsposta? A legújabb próbálkozások egyelőre vagy kiegészítőként simulnak az email mellé (mint például a különféle azonnali üzenetküldők vagy az IP alapú hang- és videómegoldások), vagy akár érdeklődés hiányában elhullanak, mint az alig egy év alatt kifulladó Google Wave.

Úgy tűnik, 2011-ben még mindig mindenki küldi és kapja az emaileket (és velük együtt a kéretlen reklámokat, vírusokat és levélszemetet), mégpedig számítógépek mellett már tableteken és okostelefonokon is. Nézzük tehát, honnan indult és milyen fontos állomásokon jutott át az elektronikus levél!

A képre kattintva új ablakban, eredeti méretben nézheti meg az infografikát!

A képre kattintva új ablakban, eredeti méretben nézheti meg az infografikát!

Harry Smithnek hívnak? Akkor buktad ezt a szoftvermérnöki állást!

A mesterséges intelligenciát használó toborzószoftverek állítólag nem szeretik az angolszász nevet viselő férfi jelölteket.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.