Az Embark a nagyvárosi tömegközlekedést segíti pontos útvonaltervezéssel.
A Google mellett az Apple is nagyon érzi, hogy a térképpel, illetve navigációval összefüggő szolgáltatások kulcsfontosságúak a felhasználók kiszolgálása szempontjából. Mindkét cég sorra vásárolja az ilyen profilú cégeket, illetve az ahhoz kötődő appokat. Jessica E. Lassin, a Wall Street journal újságírójának információi szerint az Apple ismét belenyúlt a kasszába, hogy megvásárolja a mindössze 2011 óta működő Embark csapatát.

Még nem hivatalos az üzlet  A vételárról egyelőre semmit sem lehet tudni, ahogy még a felvásárlás tényét sem erősítették meg a cégek. Lassin azonban biztosra veszi a dolgot, sőt, azt is megtudta, hogy az Embark funkciói hamarosan megjelennek azt Apple Maps szolgáltatásai között. Az ingyenes alkalmazás eddig iOS-re és Androidra is elérhető volt, mostanra annyi változott, hogy a Google Play Store-ból eltűnt az app, viszont az App Store-ból még mindig letölthető. 


Az Embark 2011 óta a startup cégek életét élte, elsősorban befektetői pénzekből (Y Combinator, SV Angel és BMW Group ) finanszírozták a fejlesztéseket és a tavaly novemberi állapot szerint fél millió felhasználóval rendelkeztek. Az Embarkhoz számos hasonló megoldás létezik, az Apple azonban valamiért mégis bennük látott fantáziát. Egyelőre elsősorban az USA nagyvárosaiban (Chicago, New York, San Fransisco), illetve Londonban elérhető app a tömegközlekedés megtervezésében segíti a felhasználót úgy, hogy lépésről-lépésre megtervezi az útvonalat, és valós időben képes reagálni, ha időközben egy járat késik, vagy egyéb fennakadás történne a közlekedésben.



Navigációban utaznak 
Nem ez az első és valószínűleg nem is az utolsó közlekedéssel, navigációval összefüggő alkalmazás, amire az Apple ráteszi a kezét. A legutóbbi, beltéri helymeghatározást segítő WifiSlamról mi is beszámoltunk, de ezen kívül még egy sor térkép adatbázisokkal (Placebase), 3D-s térképekkel (Poly9, C3 Technologies), és közlekedési információkkal foglalkozó (Locationary, HopStop) céget vásárolt fel az Apple az elmúlt pár évben.

A Google esetében ugyanez a tendencia érvényesül: a legfrissebb szerzemény a közösségi navigációs app, a Waze, amit állítólag 1,3 milliárd dolláros összegért vásárolt meg a keresőcég és az első Waze funkciók időközben meg is jelentek a Google Maps felületén.

Apple: bevásároltak egy jobb navigációért 
A Google viheti el 1,3 milliárd dollárért a Waze-t
Milliárdos felvásárlásra készül a Facebook 

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.