A hazai szolgáltatók közül a Telenor vezeti be elsőként a mobilegyenleg terhére történő alkalmazásvásárlást.
A Telenor és a Microsoft kapcsolata egyre szorosabbra fűződik - ennek első jele az volt, amikor az addig kizárólag Androiddal foglalkozó szakmai workshopokon megjelent a Windows Phone rendszer is. Ebből kiderülhet az is, hogy az új lehetőség egyelőre csak a WP-alapú készülékek tulajdonosainak áll rendelkezésére.

Egyelőre csak Windows Phone-on  Miközben autópálya matricát, parkolójegyet és sok egyebet vásárolhatunk úgy, hogy azt a mobilszámlánkkal együtt fizetjük be, addig az online alkalmazásboltokban való vásárlás mindeddig bankkártya adatok megadásával történt, a vételárat pedig a banki egyenlegünkről vonták le. Február 26-tól a Telenor ügyfelei azonban már mobilegyenlegük terhére is vásárolhatnak appokat, vagy zenét a Windows Phone online boltjában.

A Nokia támogatásával megvalósult fizetési módot azok vehetik igénybe, akiknek Windows Phone 7.5, vagy annál újabb oprendszer fut a készülékükön, a vételár pedig a kártyás vagy előfizetéses egyenlegről kerül levonásra.  A Nokia szerepe itt speciális, a fizetés folyamatát elősegítő technikai megoldások leszállításában jelentkezett, vagyis természetesen nem csak a Nokia, hanem az összes WP-készüléken elérhető lesz ez a fizetési forma.
 

Windows Phone: a Telenor egyre jobban figyel rá

Automatikus folyamat 
Az új típusú vásárláshoz nincs szükség regisztrációra, vagy bármilyen egyéb akcióra az ügyfél részéről: mostantól a fizetési módok között feltűnik egy új lehetőség, aminek kiválasztásával az alkalmazás összege a mobilszámlán jelenik meg (de megmarad a bankkártyás vásárlás opciója is). A Telenor munkatársának információi szerint folynak a tárgyalások a fizetési mód Android platformon történő bevezetéséről is, a folyamatot elsősorban adminisztrációs, illetve elszámolási problémák bonyolítják.

A Telenor folytatja tehát szakmai együttműködését a Microsofttal, ami nem csak ebben nyilvánul meg. Fontos lépés volt az is, amikor a szolgáltatónak külön „polca” lett a Windows Phone alkalmazásboltjában (itt már 200 app található meg), ami már önmagában serkentheti a fejlesztőket az új alkotások tető alá hozására – a fizetés egyszerűsödése pedig ezt a folyamatot tovább lendítheti előre. Nem elhanyagolható szempont az sem, hogy a vásárlók sokkal nagyobb eséllyel nyomnak a vásárlás gombra, ha tudják, hogy az egyszerűen, a számukra megszokott módon megy, így talán olyan felhasználói réteget is el lehet érni, akik nem szívesen adják ki a bankkártyájuk adatait.

Dupla adóteher rontott a Telenor eredményességén 
Teljes Nokia dominancia Windows Phone fronton
Az Intel Windows Phone szakértőket toboroz

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.