A Microsoft megerősítette, hogy az x86-os környezetre (így a Windows 7 alá) írt programok nem futnak majd az ARM alapú táblagépeken, az Office alkalmazások lehetséges kivételével.
A Microsoft a kezdetektől fogva hangsúlyozta, hogy x86-os környezetben a Windows 8 alatt is futni fog minden alkalmazás, ami a Windows 7 alatt működött. Maga a Windows 8 azonban a hagyományos x86-os rendszereken túllépve az ARM alapú tableteken is megjelenik majd, ezzel kapcsolatban pedig már korábban felmerült: az ARM platformon futó Windows 8 nem lesz visszafelé kompatibilis, tehát az x86-os utasításkészletére épülő szoftverek nem fognak működni rajta.

A BUILD fejlesztői konferencián mindezt első ízben erősítette meg egyértelműen a vállalat: a fejlesztőknek bizony két különböző Windows 8-as változatot kell elkészíteniük, ha "teljes lefedettségre" vágynak. Az előadáson hozzátették, hogy a Metro stílusú alkalmazások elkészítéséhez minden eszközt a fejlesztők rendelkezésére bocsátanak, amire szükségük lehet Microsoft által jóváhagyott nyelvek ARM vagy x86 alapú támogatásához. A Windows 7-es legacy szoftverek sorsáról azonban még mindig nem derült ki semmi, így például a hardveres vagy szoftveres emulációs megoldások kérdése sem került szóba.

Szaporodó Windowsok  A Microsoft magyarázata szerint a döntést a biztonsági szempontokra és a táblagépek akku-üzemidejére való tekintettel hozták meg. Míg a Windows 7-es szoftvereknél az alacsony fogyasztásnak nem igazán volt jelentősége, addig a Windows 8-as Metro interfész esetében ez az egyik legfontosabb szempont. Ezen felül a rosszindulatú kódok szerzőinek sem akartak lehetőséget adni, hogy a vírusokat egyszerűen átportolják a Windows 8 másik változatára.

A Flash-nek már a Windows 8-ban sincs helye
Külön blogon követhető a Windows 8 fejlesztése
Windows 8: a Microsoft mindent megmutatott

Valószínű, hogy a Windows "elágazása" nem okoz majd túl nagy problémát a fejlesztőknek, de ebben a pillanatban nem nyilvánvaló, hogy egyáltalán miért lesz érdemes az ARM platformra dolgozniuk. A Windows Phone 7-tel együtt így már háromra bővül a lehetséges microsoftos környezetek száma, amelyek közül az ARM-os Windows 8 tűnik a legkevésbé csábítónak. Ugyanilyen érdekes kérdés, hogy mit tesznek majd azok a felhasználók, akik ráébrednek: nem azt a fajta Windows 8-as tabletet vásárolták meg, amelyik futtatja kedvenc szoftvereiket.

Szakértők figyelmeztetnek: ne küldözgessünk chatbotoknak az orvosi leleteinket

Elon Musk arra biztatja az X közösségi oldal felhasználóit, hogy teszteljék saját egészségügyi felvételeiken a Grok MI-chatbot képelemző funkcióit, de ez nem mindenki szerint jó ötlet.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.