A Microsoft bejelentette, hogy a tervek szerint befejezte a Windows 8 rendszer végleges változatának utolsó javításait és tesztelését, így a rendszer elindult a hardvergyártókhoz. A nagyközönségnek még október 26-ig kell várnia.
Steven Sinofsky, a Windows és Live termékekért felelős üzletág elnöke hivatalos blogbejegyzésben adta hírül az új operációs rendszer fejlesztésének és tesztelésének befejezését. Ez persze még nem jelenti azt, hogy mostantól mindenki elkezdhet kapkodni érte, ám az OEM partnerek máris nekiállhatnak beépíteni a rendszert PC-ikbe, notebookjaikba vagy táblagépeikbe.

Végső visszaszámlálás "Együtt egy olyan új PC-s élményt kínálunk a felhasználónak, amely a windowsos számítógépeket egy teljesen új világra teszi alkalmassá, miközben megtartja a Windows alapú rendszerekbe 25 során befektetett értékeket" - írja Sinofsky, aki ezzel a mondattal tökéletesen össze is foglalta, milyen kettős szerep vár a friss operációs rendszerre.





Az új felhasználási módok, például az érintőképernyő, a cloud alapú megoldások vagy az ultrahordozhatóság megkövetelték, hogy a Microsoft végre szakítson a ráncfelvarrások alatt a Windows 95 óta változatlan alapokra épülő kezelőfelülettel és működési elvekkel. Eközben viszont arra is gondolniuk kellett, hogy minden radikális változás ellenére egy olyan "hátországot" is problémamentesen ki kell szolgálniuk, amely az előző Windows verziókra épülő szoftvereket és megoldásokat használ. Ez a kettősség az elemzők szerint is a legnagyobb rizikófaktor lehet a Windows 8 forgalmazása során, nem is beszélve a PC-kre és tabletekre megjelenő kétfajta rendszerről (Windows 8 és Windows RT), amelyek belső kompatibilitási problémákat is felvetnek.

Térdelőrajt A Microsoft természetesen mindent megtesz azért, hogy a Windows 8 frissítésekor a korábbi rendszerek ne "ragadjanak" a felhasználók gépén, mint ahogy az évtizedes XP is sokáig eredményesen állta utódai támadását a redmondi vállalat őszinte bánatára. 2013 január 31-ig padlóközelbe nyomott áron, 40 euróért lehet frissíteni a Windows korábbi változatairól, de a Windows Upgrade Offer keretében az idén július másodikától jövő év január 31-ig vásárolt, előre telepített Windows 7-tel érkező PC-k tulajdonosai mindössze 14,99 euróért frissíthetnek Windows 8 Pro változatra.

A mostani RTM (gyártásra kész) változat bejelentésével együtt elindult a Windows Store, amelyen az új operációs rendszerhez szánt alkalmazások kapnak helyet, ráadásul mostantól van lehetősége a külső fejlesztőknek arra is, hogy fizetős appokat töltsenek fel a webáruházba. A Windows 8 szerverekre szánt változata már a kliensrendszer október 26-i startja előtt másfél hónappal, szeptember 4-től lesz elérhető négy változatban. OEM konstrukcióban, főként kisvállalati szintá szerverekkel érkezik a Foundations és Essentials, mely 15 illetve 25 felhasználóig használható. A Standard és Datacenter változatok már ügyfél-licenc és processzoronkénti licenc alapján vásárolhatók, funkcionalitás terén gyakorlatilag nem térnek el egymástól, csupán a Datacenter engedélyez több virtuális gépet.

Hagyomány és újítás: jönnek a Windows 8 hardveres kiegészítői
Október 26-án indul be a Windows 8 gépezet
Microsoft-matek: amikor a mínusz azt jelenti, plusz


A Windows 8 klienseket az októberi hivatalos start előtt a Microsoft fejlesztői közösségének (MSDN) tagjai szerezhetik meg augusztus 15-től, valamint a professzionális tesztelők is kipróbálhatják a végleges változatot a TechNet hálózat részeként. Egy nappal ezután a Microsoft Frissítési Garanciával (SA) rendelkező ügyfelek a Windows 8 Enterprise változatát letölthetik a  Volume Licensing Service Center-en (VLSC) keresztül. Így a Windows 8 immár teljes változatát próbálhatják ki, tesztelhetik a szervezeten belül. Augusztus 20-tól a Microsoft Action Pack Providers (MAPS) tagjai férhetnek hozzá a Windows 8 végleges változatához, szeptember elsejétől pedig az SA-szerződés nélkül mennyiségi licencet vásároló ügyfelek megvásárolhatják a Windows 8-at a kijelölt viszonteladóktól.

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.