Falak lebontásáról és egyre okosabb tévékről szólt a Samsung idei fellépése a CES-en. Bár a dél-koreai gyártó erősen érdekelt az okostelefonok és tabletek világában is, a mindent mindennel összekötő új koncepció szívének a televíziót szánják.

Hiába a világ egyik legjelentősebb televíziógyártó cége a Samsung, ha az emberek egyre kevesebbet töltenek a XX. század slágerterméke előtt. A tévézés ennek ellenére is még nagyon komoly tényezője maradt a mindennapi életnek, így Dél-Koreában most mindent megpróbálnak, hogy vonzóvá tegyék a nappalik képernyőjét.

Árukapcsolás Az idei Consumer Electronics Show (CES) keretében tartott előadáson a fő témát a digitális eszközök összekapcsolhatósága adta. A Samsung különböző termékeit próbálja ilyen módon a lehető legszorosabban összekötni, hogy az elérhető tartalmak és szolgáltatások ott és akkor álljanak a felhasználók rendelkezésére, ahol és amikor ők azt igénylik.

BK Yoon, a Samsung szórakoztató elektronikai üzletágának elnöke a CES-en

A termékkategóriák közötti falakat lebontva egy olyan világot vázolt fel a cég, amelyben az okos funkciókkal (internetelérés, alkalmazások futtatása stb.) felvértezett televízió vállalna központi szerepet. Ez egyébként több más nagy szállító terveiben szerepel: ugyanitt és majdnem ugyanerről beszélt a Microsoft is, azzal a különbséggel, hogy a redmondi cég a személyi számítógép köré építené ki az ekoszisztémát.

Okosságok A Samsung egy sor Smart elnevezésű szolgáltatással és funkcióval kívánja a fenti rendszert működtetni. A Smart Interaction a tévé vezérlését teszi lehetővé kézmozdulatok és hangparancsok formájában. Ez hasonló a Microsoft Kinect kontrollerjének működéséhez, vagy éppen a Lenovo szintén a CES-en beharangozott új tévéjében található megoldáshoz.

A Smart Content a gyártó termékein elérhető alkalmazások gyűjtőneve. Ilyenre példa a Family Story fotóalbum, amellyel a felhasználó például a telefonjában található képekből könnyedén és gyorsan rendezhet diavetítést a tévé hatalmas képernyőjén.

Smart Evolution néven egy érdekes fejlesztési megoldást is bemutattak. Ennek lényege, hogy a meglévő tévé lehetőségeit a későbbiekben további funkciókkal lehet bővíteni egy "evolúciós készlettel", amit egy olyan csatlakozó nyílásba kell helyezni, amely mostantól minden Samsung készülék hátán megtalálható lesz.

Végezetül bemutatkozott a Smart Hub is, amely egy új HD minőségű kezelőfelület a webes lehetőségek irányítására. A cég cloud szolgáltatása, az AllShare szintén új funkciókkal bővül idén. Az AllShare Play 5 gigabájtos ingyenes tárhelye segítségével a felhasználók multimédiás tartalmai bármely kompatibilis eszközről, például okostelefonról, táblagépről, kameráról vagy számítógépről feltölthetők, valamint bárhol megtekinthetők, egy másik készülékről.

Androidos tévével készül a Lenovo
Óriáspartnerekkel pótolja a kiszállókat a Google TV
Az Apple letámadja a nagyszobákat


Bilincs vagy szabadság?
A Samsung stratégiája teljes érthető: ha valamelyik termékükkel már rendelkezik a fogyasztó, akkor a könnyed összekapcsolás lehetősége olyan tényező lehet, ami miatt egy új eszköz beszerzésénél is az ő megoldásuk mellett dönt a vásárló. Ha a tableten, a telefonon, sőt a digitális fényképezőgépen is Samsung-logó virít, akkor valóban ésszerű választás lehet egy okos samsungos tévé beszerzése.

Ugyanakkor a gondolatmenet megfordítható, hiszen ha valaki ragaszkodik mondjuk az iPhone-jához, annak ez a sok új funkció inkább feleslegesen kifizetett extra lesz, mint valódi hozzáadott érték.

Nem tudjuk és nem is nagyon akarjuk használni az AI PC-t

Mindez egy Intel által rendelt nemzetközi kutatás eredményeiből olvasható ki. Az eladásban érdekelt csipgyártó összefoglalója azért igyekezett a potenciális pozitívumokra koncentrálni.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.