Mától az Ativ sorozat részeként hazánkban is megjelentek a Samsung All-in-One PC-i.
Egyre kevesebb háztartásba kerül hagyományos PC, amit az elemző cégek és a gyártók adatai is alátámasztanak. Az igények az utóbbi években megváltoztak, a notebook, illetve az egyéb mobileszközök lassan kiszorítják a piacról a számítógépházakat, amelyeket többnyire a vállalatok, illetve olyan felhasználók választanak, akiknek speciális igényeik vannak. A PC-k alternatívája lehet az úgynevezett All-in-One kategória, amely egyetlen, a képernyő által uralt gépházban tartalmazza a komponenseket – erre a területre lép be mostantól a Samsung is. 

Mindent egyben  A Samsung egyszerre két All-in-One családdal (Ativ One 5 és az Ativ One 7) jelenik meg Magyarországon. Az Ativ One 5 21,5 colos, Full HD LED képernyővel rendelkezik, a műveletek elvégzéséért az Intel Core i3-3220T processzora (2,80 GHz, 3 MB) felel, amit 4 GB RAM egészít ki. Mivel a kijelző érintésérzékeny – egyszerre 10 ponton –, a 64 bites Windows 8 operációs rendszer minden képessége kiaknázható segítségével. Az ezüst színben kapható készülék merevlemeze 1 TB-os, így tulajdonosai az azon tárolt tartalmakat az AllShare Play technológiának köszönhetően kábelek használata nélkül játszhatnak le a kompatibilis tévéken. 

AiO: mindent egyben a Samsungtól

A kommunikációt az 1280 × 720 képpont felbontású beépített webkamera segíti, míg a fájlok másolásához 3-az-egyben kártyaolvasó és USB 3.0 csatlakozó is rendelkezésre áll, illetve optikai meghajtóval is rendelkezik. A hálózatra történő csatlakozást a LAN (RJ45) csatlakozó segíti, illetve Wi-Fi kapcsolat is létrehozható. A digitális TV tuneres Ativ One 5 a vele érkező vezeték nélküli egéren és billentyűzeten kívül távirányítóval is vezérelhető.

Akár nappaliba is  A két változatban elérhető nagy testvér (A3D, A7D), az Ativ One 7 mindent tud, amit a kisebbik kiadás, ráadásként még gyorsabb processzort (2,3 és 2,9 GHz-es Core-i5 CPU-k), több memóriát (8 GB RAM), és erősebb videokártyát kínál. Így a multimédia és a munka mellett játékra is alkalmas, kijelzőjének mérete – 23,6, illetve 27 col – miatt pedig a nagyobb irodákban és nappalikban is használható.

A készülék mindemellett nemcsak egérrel, billentyűzettel, távirányítóval és érintéssel, hanem a Samsung Smart TV-ihez hasonlóan akár mutogatással, kézmozdulatokkal is vezérelhető. Az Ativ One 5 ára 300 ezer forint, a 7-es sorozat erősebb darabja 550 ezer forintba, a kisebbik kiadás pedig 450 ezer Ft-ba kerül.

A Samsung már az 5G-n dolgozik 
Olcsó tabletet dob piacra a Samsung
Samsung Galaxy S4: 10 millió egy hónap alatt 

A vámtárgyalások miatt csúszhat az amerikai cégek EU-s büntetése

Az Európai Bizottságnak elvileg a héten kellett volna bejelentenie a Meta és az Apple ellen tavaly indított vizsgálatok eredményét, ám sajtóértesülések szerint Brüsszel az USA-val folytatott kereskedelmi tárgyalások miatt jegeli az ügyeket.
 
Hirdetés

Exkluzív szakmai nap a felhők fölött: KYOCERA Roadshow a MOL Toronyban

A jövő irodája már nem a jövő – hanem a jelen. A digitális transzformáció új korszakába lépünk, és ebben a KYOCERA nemcsak követi, hanem formálja is az irányt. Most itt a lehetőség, hogy első kézből ismerje meg a legújabb hardveres és szoftveres fejlesztéseket, amelyekkel a KYOCERA új szintre emeli a dokumentumkezelést és az üzleti hatékonyságot.

A mesterséges intelligencia új korszakába léptünk. A generatív MI nem csupán kísérleti technológia. Sok cég stratégiai eszköznek tekinti, amely segít a versenyképesség megőrzésében, javításában.

a melléklet támogatója a One Solutions

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.