A Microsoft a Gizmodo blog értesülését már meg is erősítette: nem folytatják a digitális naplóként emlegetett, jó ötleteket felvonultató két képernyős táblagépük, a Courier fejlesztését. Ezzel szinte egy időben jelent meg az a HP-s forrásokból még nem megerősített értesülés, miszerint egyelőre ők sem kívánják januárban beharangozott terméküket, a Windows 7 operációs rendszerrel működő HP Slate-et összeereszteni az Apple iPadjével.
Hogy a két hír között van-e, és ha igen, milyen mértékű az összefüggés, azt nehéz lenne kívülről megmondani, mindenesetre elgondolkodtató, ha ugyanazon a napon derül ki, hogy az iPad két komolynak tűnő kihívója is megfutamodik.
Beletenyerelnek? | A kettő közül a Hewlett-Packard döntését lehet inkább logikusnak nevezni, hiszen a lépést alig néhány óra választja el attól a hírtől, hogy a HP megvette az okostelefonokat készítő Palm
céget. Ha hinni lehet az értesüléseknek, a HP-nél nem voltak megelégedve a Windows 7 teljesítményével, ráadásul az inteles hardverrel is probléma akadt, jelesül a túlzott energiafogyasztás.
A Palm megvételével viszont a HP birtokába került a webOS operációs rendszer, ami jól bejáratott módon képes együttműködni az azt kiszolgáló hardverrel. Az akvizícióval kapcsolatban a cég rögtön hangsúlyozta, hogy ezzel a lépéssel az okostelefon-piacon túl is látnak lehetőségeket. Adódik tehát az ötlet, hogy a webOS átalakított változatával szerelt táblagép szülessen.
Utóbbi azonban csak egy a HP előtt álló lehetőségek közül, hiszen már a Slate esetében is volt arról szó, hogy nemcsak Windows 7-es, hanem a Google Android operációs rendszerével futó változatokat is piacra dobnak.
Kérdőjel kérdőjel hátán | A helyzet tehát sokat változott 24 óra leforgása alatt. Nem tudni, miért fújt le egy bíztató projektet a Microsoft. Azt sem, hogy ezzel végleg letesz arról, hogy részt szerezzen a táblagépek piaci tortájából, vagy csak „időt kér” egy általuk sikeresebbnek vélt termék bevezetéséhez. A HP Slate körül is csak annyi látszik biztosnak, hogy a 2010 közepére ígért megjelenésről lemondhatunk. Egyvalakit persze bizonyosan nem zavar a sok kérdőjel, őt Steve Jobsnak hívják.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak