Alig néhány óra eltéréssel két komoly hír járta be az informatikai világot. A Microsoft leállította a Courier fejlesztését, a HP pedig nem jön ki a januári CES-en bemutatott HP Slate-tel.

A Microsoft a Gizmodo blog értesülését már meg is erősítette: nem folytatják a digitális naplóként emlegetett, jó ötleteket felvonultató két képernyős táblagépük, a Courier fejlesztését. Ezzel szinte egy időben jelent meg az a HP-s forrásokból még nem megerősített értesülés, miszerint egyelőre ők sem kívánják januárban beharangozott terméküket, a Windows 7 operációs rendszerrel működő HP Slate-et összeereszteni az Apple iPadjével.

Hogy a két hír között van-e, és ha igen, milyen mértékű az összefüggés, azt nehéz lenne kívülről megmondani, mindenesetre elgondolkodtató, ha ugyanazon a napon derül ki, hogy az iPad két komolynak tűnő kihívója is megfutamodik.

Beletenyerelnek? | A kettő közül a Hewlett-Packard döntését lehet inkább logikusnak nevezni, hiszen a lépést alig néhány óra választja el attól a hírtől, hogy a HP megvette az okostelefonokat készítő Palm

céget. Ha hinni lehet az értesüléseknek, a HP-nél nem voltak megelégedve a Windows 7 teljesítményével, ráadásul az inteles hardverrel is probléma akadt, jelesül a túlzott energiafogyasztás.

A Palm megvételével viszont a HP birtokába került a webOS operációs rendszer, ami jól bejáratott módon képes együttműködni az azt kiszolgáló hardverrel. Az akvizícióval kapcsolatban a cég rögtön hangsúlyozta, hogy ezzel a lépéssel az okostelefon-piacon túl is látnak lehetőségeket. Adódik tehát az ötlet, hogy a webOS átalakított változatával szerelt táblagép szülessen.

Utóbbi azonban csak egy a HP előtt álló lehetőségek közül, hiszen már a Slate esetében is volt arról szó, hogy nemcsak Windows 7-es, hanem a Google Android operációs rendszerével futó változatokat is piacra dobnak.

Kérdőjel kérdőjel hátán | A helyzet tehát sokat változott 24 óra leforgása alatt. Nem tudni, miért fújt le egy bíztató projektet a Microsoft. Azt sem, hogy ezzel végleg letesz arról, hogy részt szerezzen a táblagépek piaci tortájából, vagy csak „időt kér” egy általuk sikeresebbnek vélt termék bevezetéséhez. A HP Slate körül is csak annyi látszik biztosnak, hogy a 2010 közepére ígért megjelenésről lemondhatunk. Egyvalakit persze bizonyosan nem zavar a sok kérdőjel, őt Steve Jobsnak hívják.

Nem tudjuk és nem is nagyon akarjuk használni az AI PC-t

Mindez egy Intel által rendelt nemzetközi kutatás eredményeiből olvasható ki. Az eladásban érdekelt csipgyártó összefoglalója azért igyekezett a potenciális pozitívumokra koncentrálni.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.