Mostantól nem kell a billentyűzet-kiosztással vacakolni, vagy végigpróbálni a teljes klaviatúrát, ha nem saját gépen akarunk ékezetes magyar szavakat használni a Google keresőjében.

A keresőpiac legnagyobb szereplője nem sokkal az után, hogy a keresőmező mellé elhelyezte a virtuális billentyűzetet nyitó ikont, előállt 35 lokalizált változattal. Maga a virtuális billentyűzet elsősorban az érintőképernyős eszközök, mint például a most felfutóban lévő táblagépek miatt került a Google rendszerébe, ám a nyelvekre specializált változatok egy, az angolszász felhasználók számára soha fel nem merülő problémára is megoldást jelentenek.

Pozitív mellékhatás | A speciális betűket tartalmazó nyelveken (hogy messzebbre ne menjünk, mondjuk magyarul) ugyanis gyakori problémába ütközik az, aki idegen számítógép előtt akar begépelni szöveget. A szokatlan klaviatúra és a nyelvi beállítások együtt néha kínos fejtörést okoznak. Az í betű például egy titkos ügynök tehetségével képes elrejtőzni. Ilyenkor a megoldás, hogy végigpróbáljuk a gyanús gombokat, vagy megpróbáljuk átállítani a billentyű-kiosztást, esetleg fejből fújjuk a karakter ASCII-kódját.

Keresésnél szerencsére mostantól ez már nem jelent problémát, hiszen egyszerűen felpattintjuk a virtuális billentyűsort, és ott bökünk rá különleges anyanyelvünk egyedi betűjére. Nem világrengető dologról van szó, de számunkra mindenképpen praktikus fejlesztésnek tekinthető.


A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.