A közösségi óriás egy hónappal ezelőtt bejelentett applikációs oldala néhány órája élesedett, ami elsősorban egy újabb lépés a mobil szektor felé.
Miután a napokban a Facebook több, a közösségi oldal mobil eszközökön történő használatát segítő, illetve az abból szerezhető bevételeket növelő intézkedéseket jelentett be, kevesen gondolták, hogy még a hét vége előtt érkezik a május elején beharangozott alkalmazásbolt.

Bár az itthoni felhasználóknál egyelőre nem villog vörössel egy sor a menüben, hogy irány az áruház, azért a direkt link segítségével már lehet mazsolázni a bő 600 tétellel induló App Center kínálatból.

A közös piactéren egyszerre vannak jelen a számítógépen illetve az okostelefonokon, táblagépeken futtatható programok, játékok. Ahogy azt már korábban beharangozták, az App Center keretében megjelennek az alapból fizetős facebookos alkalmazások is. (Eddig csak a programokon belül lehetett pénzt kérni a fejlesztőknek a felhasználóktól.)

Mások boltját (is) tolják  A közösségi oldal megoldása különös áruházként üzemel, hiszen az appok egy jó részét nem a Facebook felületén lehet megszerezni. Egy adott androidos vagy iPhone-os alkalmazást megtalálva a felhasználókat átirányíthatjál az Apple App Store, vagy a Google Play felületére. Az appok közvetlen linkjét a Send to Mobile gomb segítségével át tudjuk küldeni mobilunkra, ahol a Facebook alkalmazását megnyitva egy külön menüpontban találjuk az általunk használni kívánt programot. Innen már csak egy kattintás, hogy az adott alkalmazásboltban, a kiszemelt program oldalán találjuk magunkat.



Az App Centerben egyébként meglehetősen világos és egyértelmű a tájékozódás. Kereshetünk kizárólag mobilos és webes programokat, de válogathatunk a korábbi viselkedésünk alapján felállított, személyre szabott listából, vagy azokból az alkalmazásokból, amelyeket ismerőseink közül használnak többen. Természetesen témák (játék, zene, utazás stb.) és azon belüli alkategóriák szerint is szűrhetünk.

Win-win  A Facebook ezzel a bevezetéssel két legyet üthet egy csapásra. Egyrészt felszámolja azt a - számára mindenképpen - áldatlan állapotot, hogy az applikációkat eddig igen nehéz volt megtalálni az oldalon, pláne kategorizált és teljes formában. Az appokhoz ugyanis direkt link hiányában eddig maximum a keresőmezőn keresztül lehetett eljutni. Másrészről pedig az automatizált mobil hirdetésfeladás és az egyszerűbb mobilos fizetés bevezetése után ismét valami olyasmit vezettek be, ami szorosabbra tudja fűzni a mobil eszközökön "élő" felhasználók és a Facebook visznyát. Márpedig ez utóbbi az elkövetkező időszak leglényegesebb kérdése a Zuckerberg-birodalom számára.

A Facebook is saját alkalmazásboltot épít
Mobil pénztermeléssel mentené magát a Facebook
 

Vigyázat, spekuláció!  Bár nem tartozik szorosan a tárgyhoz, de nem tudunk elmenni szó nélkül amellett, hogy az alkalmazásbolt indulásáról hírt adó bejegyzés képei között erősen felülreprezentált a Pinterest. Az egyre népszerűbb, szintén közösségi megosztásra építő kreatív szolgáltatás ilyen típusú reklámja teljesen érthetetlennek tűnik a Facebook részéről, hiszen egy konkurenciát promotál önként. Hacsak nem eldöntött, de még be nem jelentett tény, hogy a tőzsdére lépéssel igen sok pénzhez jutó és ebből deklaráltan felvásárlásokra (is) szánó Facebook egyik kiszemeltje a képtűzögetős oldal. Ennek így lényegesen több értelme lenne, mint egy altruista reklámkampánynak.

Harry Smithnek hívnak? Akkor buktad ezt a szoftvermérnöki állást!

A mesterséges intelligenciát használó toborzószoftverek állítólag nem szeretik az angolszász nevet viselő férfi jelölteket.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.