Leginkább árával keltett megütközést a Businessweek startoló iPad-es előfizetési modellje, de ha közelebbről megvizsgáljuk, más szempontból is nagyon ráérzett a kiadó arra, mire való (és mire nem) a táblagép.
Az Apple még februárban hirdette meg a kiadóknak és egyéb tartalomszolgáltatóknak szánt új előfizetési modelljét. Első körben a kifejezetten iPad-re szánt The Daily szegődött partnerül, de azóta több nagy név is csatlakozott a sokak által merevnek és túl nagy jutalékkal kalkuláló rendszerhez. A héten a Bloomberg üzleti hetilapja, a Businessweek csatlakozott a táborhoz, ám sok szempontból így is úttörőként lehet a kezdeményezésre tekinteni.
Párszázas ajánlat ■ A fizetős applikációknál nyilván az egyik legfontosabb kérdés az árazás. Ezen a téren nagyon merészet húzott a kiadó azzal, hogy mindössze 2,99 dollárért kínálja egy teljes hónapig a heti rendszerességgel megjelenő lapot. Az újságosnál számonként 4,99-ért vehető nyomtatott kiadással összehasonlítva ez már-már ingyenesnek tekinthető. De még az éves előfizetés hozzávetőleg 50 dolláros összegéhez képest is baráti árnak mondható. A nyomtatott lap előfizetői egyébként ingyenesen hozzájuthatnak az iPad-kiadáshoz is.
Nem csoda, hogy az alig néhány órája elérhető szolgáltatásról igen jó véleménnyel vannak a felhasználók. Az eddig leadott 60 szavazat alapján pedig 5-ből 5-re értékelik a minőséget. Ez nemcsak az árnak, hanem az átlátható, egyszerű megjelenésnek is köszönhető a bejegyzések tanúsága szerint. Az olvasók értékelik, hogy nem akartak mindent beleerőltetni a táblagépes verzióba, inkább a könnyű keresésre, egyszerű kezelhetőségre fektették a hangsúlyt. Ennek eredménye az is, hogy 100 megabájt alatt marad egy-egy lapszám mérete, azaz nem okoz sem letöltésnél, sem tárolásnál különösebb problémát.
Nyerő konstrukció ■ A hétfői debütálás persze még túl közel van ahhoz, hogy egyértelmű nyertesként lehessen kihirdetni a Businessweek tabletes megjelenését, de a jelekből most nagy összegben mernénk fogadni arra, hogy ez lesz az irány, amelyet a többi, gondokkal küzdő print lapnak követnie kell, ha életben akar maradni a piacon.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak