A Gmail divattá vált, és már nem csak az egyéni felhasználók, de vállalatok is gyakran választják a Google levelezőrendszerét. Azoknak sem kell azonban keseregniük, akik megmaradtak az Outlooknál: néhány népszerű, Gmailben megismert funkció számukra is elérhető lehet.
Számos olyan vállalat van még a világon, és így itthon is, amelyek mindenféle nemzetközi trend és divat ellenére az informatikai megoldások terén a jól beválthoz, a megszokotthoz ragaszkodnak. Az alkalmazottak egy része persze magáncélokra használ olyan funkciókat is, amit a szigorú céges előírások nem engedélyeznek, és ezért a vállalaton belül használt alkalmazásokban szeretnék látni az “odakint” tapasztalt funkciókat. Az Outlook esetében több ilyen módosításra van lehetőség, ezek közül mutatunk most be ötöt.

Adjunk elsőbbséget | A Gmail legújabb fejlesztése az elsőbbségi levelek megkülönböztetése. A ClearContext Pro Outlook-plugin hasonló képességekkel ruházza fel a Microsoft levelezőjét: “viselkedésbeli” mintákat, levelezési szokásokat keres a fiókunk adatai között, majd pedig ez alapján fontossági sorrendbe rendezi az e-maileket, és arra is javaslatokat tesz, mely mappákba helyezzük át az egyes leveleket. Az algoritmus, mint ahogy a Gmail esetében, itt sem rögtön tökéletes, ám egy bizonyos összeszoktatási időszakot követően hatékony segítséget nyújthat a napi levélözön hatékonyabb rendezéséhez, a felesleges e-mailek gyors “lerendezéséhez”.

A ClearContext Pro 30 napig ingyenesen kipróbálható, egyébként 89,95 dollárba kerül; a kiegészítő már az Outlook 2010-hez is elérhető.

Megkeresem, rendbe teszem | A Xobni többfunkciós kiegészítő. Az Outlook alapból nem rendelkezik túl kifinomult keresési funkciókkal, a plugin használatával azonban villámgyors és pontos kereséseket bonyolíthatunk le a levelek tartalmán kívül a csatolmányokban és a levelezőpartnerek adatain belül is. Ehhez már csupán ráadás, hogy outlookos kontaktjainkról adatokat kereshetünk Facebookon vagy akár a LinkedIn szolgáltatásban. Az alapfunkciók ingyenesen is elérhetők, míg a teljes verzió 29,95 dollárért vásárolható meg.

Keresés egyszerűen | Ha az Outlook keresési szolgáltatásánál jobbat szeretnénk, ám a Xobni plusz funkcionalitására - például a közösségi kiegészítőkre - nincs szükségünk, a Lookeen lehet az igazi megoldás. Ebben a pluginben minden a keresésről szól: egyszerűen vagy akár részletes adatok alapján, saját levelek között vagy egy régebben elmentett külső pst archívumban szeretnénk megtalálni leveleket vagy csatolt fájlokat, ez a kiegészítő gyorsan és hatékonyan dolgozik. Extra funkcióként pedig vállalati levelezőrendszerek központi indexelését és keresési funkcióit is ellátja. A plugin 14 napig próbálható ki, utána 34,90 euróért lehet megvenni.

Kitekintés belülről | Bár sok munkahelyen eleve tiltják a közösségi oldalak használatát, mert a vezetés szerint nem tartozik a kollégák munkaköréhez és elvonja idejüket, figyelmüket a munkáról, más helyeken már a céges tevékenység része a Facebook vagy a Twitter. Nem árt tudni, mit ad hírül egy közösségi oldalon a konkurens vállalat, miről csiripelnek a piac egyéb szereplői... De még ebben az esetben is sokszor gondot okoz, hogy a céges szoftverektől elkülönülve egy másik ablakba kell váltani minden egyes ilyen oldal meglátogatásához.

Az ingyenesen elérhető Outlook Social Connector gyakorlatilag a levelezőprogramon belülre varázsolja a közösségi funkciókat. Nem kell másik programra váltanunk ahhoz, hogy megtudjuk, mit osztott meg legutoljára a kontaktlistánkban szereplő valamelyik üzleti partnerünk, vagy épp milyen Twitter üzenetet tesznek közzé saját vállalatunk más részlegének dolgozói.

Outlook Social Connector

Majd holnap... de tényleg! | Szinte mindenkinek volt már olyan e-mailje, amelyre gyorsan csak annyit válaszolt: “Holnap visszatérünk rá”. Aztán eljött a holnap, és vele együtt megannyi újabb e-mail és feladat, a sebtében megválaszolt levél pedig feledésbe merült. A Baydin kiegészítője, a Boomerang egy trükkös és praktikus módszerrel segít. Ha egy beérkező e-mail fontos, ám tudjuk, hogy a benne foglaltakkal csak pár nap múlva tudunk foglalkozni, a 14 napos próba után 14,95 dollárért megvehető plugin segítségével megjelölt e-mailt az általunk megadott időpontig időszakosan kitöröljük a fiókunkból.

Maga a levél persze nem törlődik igazából, csupán várakozik: az előjegyzett időpontban aztán “újból megkapjuk”, így a köztes időben nem terheli az e-mailek (és így a feladatok) listáját, de elfelejteni sem fogjuk. A szolgáltatáson hamar rajta is ragadt egy frappáns meghatározás: a Boomerang “az Outlook szundi-gombja”.

A Boomerang akció közben

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.