A Budapestről induló webes bemutató készítője a leggyorsabban rakétázó startupoknál is gyorsabban fejlődik. Igaz, ehhez Amerikába kellett menni.
A nemzetközi szaksajtóban is sokan megemlékeznek a Prezi legfrissebb mérföldkövéről. Az ötmillió eddigi felhasználó között nemzetközi politikai és technológiai nagyságok is akadnak, az újszerű megközelítés egyre többeket térít át az eddig kváziszabványnak számító monoton diacserélgetésről.

Sikeres kivándorlás A Prezi 2009 áprilisában elindított első változata Somlai-Fischer Ádám ötletéből született, amelyet végül Halacsy Péter, a Műszaki Egyetem professzorának segítségével fejlesztett használható szolgáltatássá. A fejlesztők Árvai Péter vezérigazgató bevonásával céget építettek az újdonság köré, amely még abban az évben a befektetők kedvence lett.


A TED Conferences és a Sunstone Capital tőkeinjekcióját követően a cég áttette székhelyét San Franciscóba (a fejlesztés viszont maradt itthon), és azóta is folyamatosan készítik a Prezi új funkcióit, valamint a tabletek felé is terjeszkedni kezdtek. Az ingyenesen valamint különböző fizetős konstrukciókban is elérhető megoldás azóta a kreatív előadók kedvence lett, hiszen a már begyöpösödött "cserélgetjük a diákat, legfeljebb néha beszúrunk egy videót" gyakorlatot igazán ötletes módszerrel váltotta fel. A felhő alapon működő szerkesztőben elkészülő bemutatók szemléletesebben, érdekesebben jeleníthetők meg, a fejlesztéseknek köszönhetően pedig a kreatív lehetőségek száma is egyre bővül.

A Prezi mostani "köszönő-bemutatójában" a legtöbb extra funkció szintén feltűnik a ki-be zoomolható szövegektől, szabadon forgatható tértől kezdve a beágyazott multimédiás elemekig. A benne említett információk közöt pedig megtalálhatunk pár fontos Prezi-felhasználót, valamint azt is, hogy a Budapestről kinőtt megoldás gyorsabban fejlődik, mint pár szintén érdekes pályatársa, például a zenemegosztó Soundcloud vagy az újszerű dokumentumkezelő Evernote.

iPadre is megérkezett a Prezi
Színesebb és gazdagabb lett a Prezi
5 ügyes megoldás PowerPoint helyett

Senki nem érti és senkinek nem kell, mégis öntik bele a pénzt – mi az?

A válasz természetesen a generatív mesterséges intelligencia, amire a Gartner szerint idén közel 650 milliárd dollárt költ a világ.
 
Körképünkben áttekintjük, hogy szűkebb és bővebb környezetünkben mit sikerült elérni a digitális gazdaság és életvitel felé vezető úton. Spolier: nem állunk olyan rosszul, mint gondolná, és nem állunk olyan jól, mint szeretné.

a melléklet támogatója a One Solutions

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.