Egy vállalat megannyi módon monitorozhatja márkái vagy termékei twitteres aktivitását, most azonban öt "pehelysúlyú" megoldást mutatunk arra az esetre, ha kíváncsiak vagyunk a velünk kapcsolatos csiripekre.
Nem egyszerű nyomon követni, ki beszél épp rólunk a Twitteren: ha nem akarunk állandóan a csiripek között keresgélni, használjunk inkább valamilyen értesítő megoldást, amelyek egyszerűbb esetben akkor jeleznek, amikor valaki kifejezetten nekünk ír, esetleg továbbcsiripeli az általunk írt tweetet. Más alkalmazások azt is figyelik, ki említi meg a nevünket vagy más minket érdeklő szót.
Twitstra | Ha az egyszerűség gyönyörködtet, a
Twitstra kifejezett szépség. A webes szolgáltatásra még a regisztráció is gyermekien szimpla, csupán megadjuk az értesítésre használni kívánt e-mail címünket, és egy igazoló e-mail visszaküldése után máris várhatjuk az értesítéseket. Ha valaki megemlíti az azonosítónkat, máris érkezik az értesítő e-mailben: a tárgyban a csiripelő neve, a levéltörzsben pedig egyszerű szövegként a tweet található. Az ígéretek szerint a szolgáltatás hamarosan kibővül az e-mailben elküldhető választweet lehetőségével is.
UgoTwitt | A francia szolgáltatás az előzőhöz hasonló funkciókat ígér, felhasználónevünk említéséről kapunk levelet. A francia
"Vous avez recu x nouvelles reponses de..." tárgyú e-mailben a tweet és a hozzászóló bélyegképe is látszik, itt azonban már működik az azonnali válasz is: a reply hivatkozásra kattintva automatikusan betöltődik Twitter oldalunk, és már a címzett nevét is automatikusan kitöltve találjuk, csupán az üzenetet kell beírnunk.
TweetAlarm | Ez a szolgáltatás nem feltétlenül saját nevünkre, hanem általunk megadott kulcsszavakra "ugrik", az így megadott kifejezéseket tartalmazó csiripekről küld értesítést. Extra funkcióként a
TweetAlarm felületén megadhatunk olyan felhasználókat, akik tevékenységéről nem kérünk jelzést: alapértelmezésben saját tweetjeinket is ignorálja a rendszer, de a feledékenyebb felhasználók még ezt is kikapcsolhatják. Az értesítéseket azonnali küldés mellett napi vagy heti összesítőként is kérhetjük.
Pu.ly | A magyarul kissé furcsán hangzó név szintén saját nevünk említéseiről, tweetjeinkre adott válaszokról és közvetlen üzenetekről küld értesítőt - a készítők szerint a
Pu.ly a leggyorsabban a hasonló megoldások között. A "puliban" hagyományos, e-mailben elküldött válaszcsirip küldésére is módunk lehet.
Twilert | Ez a grafikailag kissé kifinomultabbra faragott megoldás mind saját nevünkkel, mind pedig általunk beállított kulcsszavakkal kapcsolatos alapvető monitorozásra képes. A
Twilert leggyorsabb frissítési ideje 15 perc, amely a tesztek szerint a Twitter aktuális telítettségétől függően jelentősen megnőhet. Az érkező értesítésekben említett csiripekre válaszolhatunk is, ekkor saját Twitter oldalunk nyílik meg.
Aki tehát a lehető legegyszerűbb megoldást keresik, a Twilerttel próbálkozzanak, a Twitstra és a Pu.ly a gyorsaság terén jeleskednek, a TweetAlarm és a Twilert pedig a kifinomultabb felület és a gazdagabb funkcionalitás miatt érdemelhet figyelmet.