Hol is változtatok nézetet? Megvan. Egér, odahúz, katt. Hogy írom be az elfoglaltságot? Megvan. Egér, odahúz, katt... Vagy csinálhatjuk egyszerűbben, gyorsabban, fifikásabban is, íme öt apró Google Calendar-trükk.
A Google naptárszolgáltatása ingyenes, könnyen kezelhető, ráadásul bárki számára, aki Gmail, Google+ vagy Google Docs felhasználó, csak egy kattintásnyira van. Az egyszerűséget is lehet azonban még tovább egyszerűsíteni, ha valaki már belefáradt bizonyos funkciók hagyományos kezelésébe.

Zongorázni lehet a különbséget Ha a naptár jezelésében inkább a billentyűzetre támaszkodunk, egy rakás további funkcióval kapcsolatban is elfelejthetjük az egeret. A Calendar alatt több gyorsbillentyűt használhatunk, a nézetet például a D, W illetve M gombok lenyomásával válthatjuk napi, heti és havi módba, a / előhívja a gyorskeresést, a Q gombbal pedig a "gyors hozzáadás" aktiválódik. Ilyenkor nem kell bajlódni az új időpontot felvevő ablak összes beállításaival, beírhatjuk egyszerűen, hogy "Megbeszélés 10am tomorrow", majd nyomjunk egy entert: máris megjelenik másnap 10 órára egy "Megbeszélés" témájú találkozó (ez utóbbi viszont csak az angol nyelvű felületen használható). A Calendar összes billentyűparancsa külön oldalon is végigböngészhető.


1 másodperc alatt a Föld körül Ha sokat utazunk, vagy épp olyan távoli ügyféllel, partnerrel dolgozunk együtt akinek érdemes alkalmazkodni a miénktől eltérő beosztásához, megjeleníthetünk több különböző időzónát a naptárban. Ehhez a beállítások (emlékszünk? S gomb...) általános csoportjában jelöljük be az összes időzóna mutatását, majd adjuk hozzá a nekünk megfelelőt. Innentől biztosak lehetünk abban, hogy üzletfelünket véletlenül sem hajnali álmából verjük fel egy telefonhívással...


Mindent tudni akarok Saját naptáraink mellett "közérdekű információkat" is megjeleníthetünk a névnapoktól a hivatalos ünnepnapokon át a hetek sorszámáig. Ehhez a beállítások "Naptárak" füle alatt kattintsunk a "Tallózás érdekes naptárakban" hivatkozásra. Ha valaki nem magyarul használja a szolgáltatást, a magyar illetőségű extrák (például hazai névnapok és ünnepnapok) kiválasztásához először az általános beállítási lapon váltson át ideiglenesen magyarra, ekkor megjelennek a hazai vonatkozású extrák, majd ezek kiválasztása után már visszaállíthatja az angol nyelvet.


...és uralkodj A hatékony csoportmunkához nagy segítség lehet, ha kollégáinknak nem kell állandóan a nyakunkra járni azzal, hogy ráérünk-e egy bizonyos időpontban valamire, és elherülhetjük a mások által egy számunkra már foglalt időpontra szervezett eseményeket. Nem kell mást tennünk, mint a már jól ismert beállítások "Naptárak" fülére kattintani, majd saját naptárunk mellett a "Naptár megosztása" linkre bökni. Itt könnyen megadhatunk bármilyen e-mail címet, valamint kiválaszthatjuk, hogy a tulajdonosa milyen mélységben lássák a programjainkat. Alapszinten megadhatjuk, hogy csak annyi látsszon, van-e valamilyen betervezett programunk, de a részletek már nem, de megbízhatóbbak számára lehetővé tehetjük, hogy módosítsanak is az általunk beírt elfoglaltságokon, vagy felvigyenek számunkra újakat.


Orvosság feledékenységre Ha valakinek nincs mindig ideje belenézni a naptárba, kérhet értesítéseket is az aktuális programokról. A beállítások "Naptárak" részében az adott naptár mellett kattintsunk az "Értesítések" linkre. Itt beállíthatjuk, hogy e-mailben vagy SMS formájában szeretnénk figyelmeztetést kapni, és mennyivel az adott esemény előtt szóljon ránk a rendszer. Igény szerint akár teljes napunkra vonatkozó "napitervet" is kérhetünk, amelyet minden reggel 5 órakor küld át nekünk a Google szolgáltatása e-mail formájában, felsorolva minden aznapra tervezett programot.


KKV-tipp: új notebookot, de milyet:
5 hasznos és ingyenes megoldás mindennapi feladatokra
Tipp: olcsó és ingyenes grafikus alkalmazások

Nemsokára itt vannak a Microsoft MI-re szabott Copilot+ számítógépei

A társaság a valaha volt leggyorsabb és legintelligensebb windowsos PC-kként hivatkozik az új eszközökre, amelyekben sehol máshol el nem érhető képességeket biztosítana a felhasználóknak.
 
Az Európai Unió kibervédelmi direktívájának való megfelelés nem annyira bonyolult feladat, mint amilyennek elsőre látszik.

a melléklet támogatója a Balasys IT Zrt.

Hirdetés

Biztonságos M2M kommunikáció nagyvállalti környezetben a Balasystól

A megnövekedett támadások miatt az API-k biztonsága erősen szabályozott és folyamatosan auditált terület, amelynek védelme a gépi kommunikáció (M2M) biztonságossá tételén múlik.

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.