A Microsoft közzétette az októberben érkező új operációs rendszer teljes kiskereskedelmi árát, illetve a különböző upgrade-lehetőségek részleteit.
Miután a várakozásokhoz képest sokkal döcögősebbre sikerült a
Windows 8 felhasználói fogadtatása, a Microsoft még májusban bejelentette, hogy
Windows 8.1 néven egy jelentősen módosított frissítést dob piacra. Az úgynevezett előnézeti tesztváltozatokat a nyáron előbb az egyéni, majd nem sokkal később a
vállalati felhasználók számára is kipróbálhatóvá tette. Egy tegnap kiadott hivatalos
blogbejegyzésből pedig már az október 17-18-ai rajt legfontosabb paraméterei is nyilvánosságra kerültek.
Átváltási tarifa ■ Ahogy az már korábban is nyilvánvaló volt, a Windows 8-as licencszel rendelkező felhasználók ingyenesen tudnak majd 8.1-re váltani a Windows Store segítségével. Mások több lehetőség közül választhatnak. A teljes, alap 8.1 vagy letölthető vagy dobozos verzióban lesz elérhető az amerikai piacon 120 dollárért, míg a Pro változat 200 dollárba kerül. A sima 8.1-et futtató felhasználók pedig a későbbiekben 100 dollárért "okosíthatnak" Próra, illetve további 10 dollárért lehet megvenni a Windows Media Centert.
A jelenlegi Windows 8-as felhasználók a verzióváltást minden különösebb probléma nélkül megtehetik, hiszen a frissítés mind az állományokat, mind a telepített alkalmazásokat érintetlenül hagyva képes települni. Windows 7 esetében már némi macerával jár az upgrade, hiszen az állományok ugyan maradnak a helyükön, de az alkalmazásokat újra kell majd a felhasználónak telepítenie. XP vagy Vista felhasználóknak pedig a cég a 8.1 teljes, DVD-s telepítését tanácsolja.
Céges ügyintézés ■ A szoftvergyártó tegnap a vállalati ügyfeleket egy
külön posztban tájékoztatta arról, miként történhet meg az átállás az új változatra. A blogbejegyzésből kiderül, hogy a Technet és MSDN csatornákon keresztül a céges ügyfelek már hozzáférhetnek a 8.1 RTM, azaz gyártásra kész verziójához. Lényeges azonban megemlíteni, hogy a Microsoft ezt a változatot is csak tesztelésre ajánlja, ami arra lehet alkalmas, hogy a verzióváltással kapcsolatos esetleges gondok még időben felszínre kerüljenek.
A Windows jellenlegi vállalati ügyfelei számára szintén október 18-án lesz elérhető a 8.1 végleges változata, míg a mennyiségi licenceket értékesítő partnereknél november elejétől lehet az új vásárlóknak hozzájutnia a legfrissebb operációs rendszerhez.