Tíz év után tavaly ismét magyar nyertese volt a Deloitte Közép-Európai Technology Fast 50 versenyének. A régió leggyorsabban növekvő cége a Szallas.hu lett. A most induló idei megmérettetésen kiderül, sikerül-e itthon tartani a díjat.
Rakétákat keresnek
A Deloitte évtizedes múlttal bíró pályázatára olyan cégek jelentkezésését várják, amelyek az elmúlt időszakban megsokszorozták forgalmukat. A technológiai vállalkozásokra szabott, külön közép-európai régiós versenyben az Albániában, Bosznia-Hercegovinában, Bulgáriában, Csehországban, Észtországban, Horvátországban, Lengyelországban, Lettországban, Litvániában, Macedóniában, Magyarországon, Moldáviában, Montenegróban, Romániában, Szerbiában, Szlovákiában és Szlovéniában bejegyzett vállalatok indulhatnak. Közülük az lesz a nyertes, amely az elmúlt négyéves időszak során a leggyorsabb árbevétel-növekedést tudja felmutatni. A verseny Fast 50 szekciójában való indulásnak további feltétele a saját fejlesztésű technológia és az éves szinten 50 ezer eurót meghaladó forgalom.
Azonban az elmúlt évekhez hasonlóan azok a cégek is versenyezhetnek, amelyek alul vagy felül kilógnak a Fast 50 követelményrendszeréből. A Risings Stars kategória az abszolút friss kezdő vállalkozásoknak, a Big 5 pedig a régebbi, nagyobb cégek számára teremt lehetőséget a megmérettetésre.
Tavaly behúztuk
2014-ben, tízéves "böjt" után ismét hazai cég foglalta el a lista első helyét. A Szallas.hu 2259 százalékos bevételnövekedéssel tudott a régió legsikeresebben terjeszkedő vállalkozása lenni. A tavalyi eredmények azonban általában is kedvező képet mutattak a magyar vállalatokról, hiszen az első ötvenben összesen tíz hazai cég végzett. Ezzel az eredménnyel a 17 vállalkozást felvonultató, nálunk lényegesen népesebb, gazdaságilag jelentősebb Lengyelország mögött a második legnagyobb különítményt adtuk.
Így újult meg Magyarország leggyorsabb mobilhálózata
Közel 100 milliárd forintos beruházással, a rádiós és maghálózat teljes modernizációjával zárult le a Yettel történetének egyik legnagyobb műszaki fejlesztése.
Cyber Threat Intelligence: üzleti előny a sötét adatokból
Egyetlen kompromittált jelszó. Egy belépési pont, amit már nem használnak. Egy korábbi alkalmazott adatszivárgása. Ezek ma már nem csupán technikai hibák, hanem valós üzleti fenyegetések, amelyek a digitális alvilág piacán előbb bukkannak fel, mint ahogy a cég egyáltalán észrevenné.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak