Egy hónapos létezést követően a Windows 10 már nagyjából 6 százalékot birtokol a PC-s oprendszerek piacán. A növekedés dinamikája viszont megtört.

Pozitív és negatív következtetésekre is lehet jutni a Microsoft friss operációs rendszerének egy hónapos eredményeit vizsgálva. A megszerzett piaci részesedés szép, de a torta további részének gyors bekebelezésével már lehetnek gondok.

Fogyóban a lendület

A StatCounter friss adatai szerint a Windows 10 négy hét alatt a használatban lévő desktopok kicsivel több mint 6 százalékát "foglalta el". A legtöbbet az egyel korábbi generáció, a Windows 8 és 8.1-től tudott rabolni, de lassan apad a jelenleg kényelmesen uralkodó 7-es változat jelenléte is. A kihalni nem akaró XP viszont alig érezte meg az új testvér érkezését, és még mindig majdnem a gépek tizedén ez az ősi operációs rendszer fut.

Legnépszerűbb PC-s oprendszerek | Create infographics

Miközben a hat százalék szép eredménynek tekinthető ilyen rövid idő alatt, a Microsoft számára intő jel lehet, hogy a kezdeti hatalmas lendület a legutóbbi héten már erősen alábbhagyott. A piacra dobást követő első teljes héten (augusztus 3. és 9. között) a Windows 10 részesedése 3,78 százalék volt, amit aztán egy 5,39-es eredménnyel sikerült megfejelni. Ez heti 43 százalékos növekedést jelentett. Ehhez képest a most mért 6,13 százalék már csak nagyjából harmadannyi lendületet jelent. Azaz innentől kezdve várhatóan sokkal nehezebb és lassabb folyamat lesz a következő százalékpontok megszerzése.

Piaci hírek

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.