Pozitív és negatív következtetésekre is lehet jutni a Microsoft friss operációs rendszerének egy hónapos eredményeit vizsgálva. A megszerzett piaci részesedés szép, de a torta további részének gyors bekebelezésével már lehetnek gondok.
Fogyóban a lendület
A StatCounter friss adatai szerint a Windows 10 négy hét alatt a használatban lévő desktopok kicsivel több mint 6 százalékát "foglalta el". A legtöbbet az egyel korábbi generáció, a Windows 8 és 8.1-től tudott rabolni, de lassan apad a jelenleg kényelmesen uralkodó 7-es változat jelenléte is. A kihalni nem akaró XP viszont alig érezte meg az új testvér érkezését, és még mindig majdnem a gépek tizedén ez az ősi operációs rendszer fut.
Miközben a hat százalék szép eredménynek tekinthető ilyen rövid idő alatt, a Microsoft számára intő jel lehet, hogy a kezdeti hatalmas lendület a legutóbbi héten már erősen alábbhagyott. A piacra dobást követő első teljes héten (augusztus 3. és 9. között) a Windows 10 részesedése 3,78 százalék volt, amit aztán egy 5,39-es eredménnyel sikerült megfejelni. Ez heti 43 százalékos növekedést jelentett. Ehhez képest a most mért 6,13 százalék már csak nagyjából harmadannyi lendületet jelent. Azaz innentől kezdve várhatóan sokkal nehezebb és lassabb folyamat lesz a következő százalékpontok megszerzése.
CIO KUTATÁS
AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE
Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?
Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!
Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak