De az előző negyedév legnagyobb tranzakciójára már Németországban került sor.

A KPMG néhány nappal ezelőtt tette közzé a fintech szektor harmadik negyedéves befektetéseiről készített összeállítását, amelyből kiderül, hogy a befektetők a július és szeptember közötti időszakban világszerte 274 üzletet kötöttek összesen 8,2 milliárd dollár értékben. Ez a megelőző időszakhoz képest némi csökkenést, éves szinten azonban növekedést jelent, különösen, ha figyelembe vesszük, hogy a tranzakciók volumenének negyedévről negyedévre jelentkező fluktuációját leszámítva a befektetői aktivitás sem sokkal marad el a korábbi csúcsoktól.

Európa = Nagy-Britannia = London

Európában 73 megállapodás született 1,66 milliárd dollár értékben, ami ugyancsak alulmúlta az előző negyedévet, de a KPMG szerint a piac kilátásai továbbra is bíztatóak. A vállalkozásokba áramló befektetések mediánja például az egész évet tekintve minden szakaszban növekedett a 2016-oshoz képest, legyen szó a kezdeti, korai vagy késői fázisokról.

A tíz legnagyobb európai tranzakcióból hétre Nagy-Britanniában került sor, míg Franciaország, Olaszország és Németország egy-egy céggel képviselteti magát a toplistán – igaz, a német ConCardis másodlagos kivásárlása önmagában is több pénzt mozgatott, mint a többiek együttvéve.


forrás: Pulse of Fintech Q3'17, Global Analysis of Investment in Fintech, KPMG International


A KPMG anyaga megállapítja, hogy a nagyvállalatok befektetési üzletágai egyre aktívabbak ezen a területen, a harmadik negyedévben már ezek jegyezték a lezárt tranzakciók ötödét. A tradicionális pénzügyi szereplők ennek értelmében tisztában vannak a digitális trannszformáció kritikus jelentőségével.

Bár az továbbra is minden esetben megfontolás tárgya, hogy a felvásárlás vagy a házon belüli fejlesztés a célravezetőbb, a pénzügyi szervezetek egyre lelkesebben tolják a forrásokat a fintech cégekbe. Ezzel ugyanis közvetlen hozzáférést szereznek azokhoz a technológiákhoz, amelyekkel máskülönben versenyezniük kell.

Visszatérve a földrajzi eloszlásra, az európai metropoliszok közül továbbra is London viszi a prímet, ahol a kockázati befektetők elsősorban a B2B szektorban voltak aktívak. London és Nagy-Britannia egyébként ebben a tekintetben szinonim fogalmak, az egész negyedévben mindössze egyetlen olyan (ismert értékű) befektetésre került sor az egész országban, amelyet nem a fővárosban hoztak tető alá.

Észak-Amerikában kötik a legnagyobb üzleteket

Németországban, ahol eddig jellemzően a bankok vitték az ilyen típusú kockázati befektetéseket, most a biztosítási iparág is elkezdte behozni a lemaradását, és országszerte tevékenyen részt vettek az insurtech technológiákat fejlesztő inkubátorok finanszírozásában. Franciaországban az új, a korábbinál progresszívebb szabályozási környezet hatásának tudható be, hogy a befektetői aktivitás a fintech vállalkozások minden életszakaszában növekszik.
 


forrás: Pulse of Fintech Q3'17, Global Analysis of Investment in Fintech, KPMG International


Ahogy a KPMG fenti ábrájából is kiderül, a legnagyobb üzleteket továbbra is a tengerentúlon kötik. Ahogy Európában London, úgy a globális toplistán Észak-Amerika foglal el hét helyet; ezek mellett két európai és egy kínai üzlet szerepel a 2017-es harmadik negyedév tíz legértékesebb fintech befektetése között. Az észak-amerikai régió persze nem csak a látványostoplistát, hanem egyelőre az összes statisztikát vezeti: a világszinten megmozgatott 8,2 milliárd dollárból 5,35 milliárd, a 274 tranzakcióból pedig 158 darab köthető hozzá.

Piaci hírek

Tervezni kezdik az óriási, űrhajósok generációit szállító hajókat

A legközelebbi exobolygók is csak több száz vagy ezer év alatt lesznek megközelíthetők, ami különféle kérdések egész sorát veti majd fel az utazás fizikai megvalósításán túl is.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.