Az Opera Mini új verziója egy második móddal kerülné ki az adattömörítés csapdáit.

Az Opera Mini már évek óta szorgoskodik azon, hogy mobilos netezés közben a lehető legkevesebb adatot forgalmazzuk. Az alternatív böngésző az okostelefonra való telepítés után minden egyes weboldalt átfuttat a saját szerverein, ahol igyekszik a lehető legtöbb ponton optimalizálni, képek felbontását csökkenteni, hogy a felhasználó adatcsomagját minél kevésbé terhelje meg.

A mobilnet kezdeti korszakában valóban rendkívül hasznos alkalmazás most megújul, vélhetően azért, mert az alapkoncepció túlságosan is jól működik. Az Opera Mini eddig egyetlen, úgynevezett „Extreme” módban végezte az adatok tömörítését, ami gyakran ahhoz vezetett, hogy a havi adatcsomag bőven megmaradt a hó végére, azonban a meglátogatott weboldalak élvezhetetlenné váltak a nagy optimalizálási hajszában.

Az újonnan bevezetett, „High” mód továbbra is jelentős spórolást ígér az adatok tekintetében, viszont sokkal kevésbé nyúl hozzá a betöltött honlapokhoz. Ennek következtében az Opera szerint a legtöbb esetben a weboldalak által nyújtott élmény is megmarad (azaz nem esik szét az oldal a felismerhetetlenségig) és az eredetileg kitűzött cél, az adatmennyiség lefaragása is megvalósul.

Az Opera Mini által nyújtott lehetőségek finomhangolására azért is szükség volt, mert a szoftvercégnek már többféle hálózati környezetre is fel kell készülnie. Az „Extreme” mód a jövőben, illetve vélhetően már most is fontos eszköze a fejlődő piacokon, Indiában, Indonéziában élő felhasználóknak, ahol az okostelefonok több mint fele 3G hálózatokhoz csatlakozik ugyan, de a többiek még nem, és az infrastruktúra instabil volta is szükségessé teszi a hasonló megoldásokat.

A kizárólag Androidra elérhető ingyenes alkalmazás (az előző kiadásnak van iOS és Windows Phone verziója is) az új tömörítési módon kívül megújult kezelőfelülettel, privát böngészési lehetőséggel, áttervezett, fül alapú nézettel, mobilokra és tabletekre optimalizált felülettel, illetve az adatfelhasználást figyelő számlálóval várja az spórolni vágyókat.

Konzumer tech

Ismét keresik a hazai digitális szakma női példaképeit

A 40 év feletti női szakemberek elismerését célzó pályázatot immár harmadszorra hirdette meg az IVSZ és a WiTH.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.