Idén a Cisco különösen ráerősített a biztonsági megoldásainak kikerekítésére. Az év folyamán tíz felvásárlásából három a biztonságról szólt. Nyáron jelentették be, hogy 635 millió dollárt fizetnek az OpenDNS-ért. Az OpenDNS legértékesebb eleme az Umbrella nevű szoftverszolgáltatás, amely DNS-szinten biztosít védelmet. Az Umbrellát mintegy tízezer vállalati ügyfél használja, és átmegy rajta a globális DNS-forgalom 2 százaléka.
Szeptemberben egy kisebb brit tanácsadó cég, a Portcullis következett. A cég nagyvállalati ügyfeleknek adott tanácsot biztonságmenedzsment, a sérülékenységkezelés, incidensreagálás, compliance témában, és foglalkozott forensic vizsgálatokkal is. A Cisco tavaly decemberben már vett egy hasonló profilú céget, de a Neohapsis elsősorban az amerikai piacra dolgozik, ezért a brit céggel elsősorban az új konzultációs szolgáltatásainak külpiaci bevezetését segítené.
A jövő az intelligens védelmeké
Október 27-én jelentették be, hogy 452,5 millió dollárt kínáltak a Lancope-ért. A startup vállalkozás intelligens biztonsági megoldásokat fejlesztett. Többek között a hálózati viselkedéselemzés eszközével biztosított proaktív védelmet. A felvásárlás egy több éves együttműködés lezárása lesz. A Cisco ugyanis szervesen integrálni akarja a Lancope által fejlesztett megoldásokat saját védelmi portfóliójába. A Lancope beolvad a Cisco Security Business Groupban. A Cisco állítólag a teljes gárdát átveszi.
A hálózati eszközgyártó már tavaly előtt elindult ebbe az irányba. 2013 januárjában egy olyan kisebb céget vásárolt fel, amely mesterséges intelligencia technikákkal operált a megelőző védekezéshez. A prágai Cognitive Security volt különben az első kelet-európai cég, amit a Cisco a történelme során felvásárolt.
A Cognitive Security azonban apróság volt a 2013-an nyarán felvásárolt Sourcefire-hez képest. Már csak a felvásárlás volumene miatt is. A Cisco ugyanis 2,7 milliárd dollárt adott a 650 alkalmazottat foglalkoztató cégért. A Sourcefire szintén intelligens felhős védelmi megoldásokban utazott. Ráadásul olyan fejlesztései voltak, amiket viszonylag gyorsan össze lehetett kapcsolni a Cisco már meglévő eszközeivel. Gyakorlatilag bő fél év kellett ahhoz például, hogy megjelenjen az új Advanced Malware Protection, amely folyamatos hálózatszintű ellenőrzést és elemzést végez a támadások minden fázisában. Ebben sikerült ötvözni a Sourcefire fenyegetések elleni eljárásait és elemző technológiáit a Cisco tartalombiztonsági megoldásaival.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak