Persze csak képletesen, és csak egy része: a magyarországi Nokia szakemberét, Bertényi Balázst választották a 3GPP szabványosításáért felelős legfelsőbb testületének elnökévé.

A Nokia magyar delegáltját, Bertényi Balázst választották a 3GPP Dubrovnikban tartott plenáris ülésén a globális szabványosításáért felelős legfelsőbb testület (3GPP Radio Access Network – 3GPP-RAN) élére. Ez a testület felel a mobilkommunikációs technológiák, így az 5G globális szabványosításáért. Bertényi az NTT Docomo és a Telcom Italia delegáltjával mérkőzött meg a címért.

Bertényi Balázs

A 3GPP közel 20 éve a globális mobilkommunikációs technológiák szabványosításának vezető testülete, amelynek gyakorlatilag a világ összes globális és regionális mobilkommunikációs cége aktív tagja. A szervezet határozza meg a technológiai fejlesztések irányvonalát és végezi el a szükséges technikai szabványok lefektetését. A Nokia több magyarországi alkalmazottja is aktívan részt vesz ebben a munkában.

Bertényi Balázs a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen szerzett diplomát kommunikációs hálózatok szakirányon 1998-ban. Az egyetem elvégzése óta dolgozik a Nokiánál. Régóta foglalkozik szabványosítási kérdésekkel, tizenöt éve aktívan tevékenykedik a Nokia delegáltjaként a 3GPP munkájában. 2015 óta tagja a 3GPP Radio Access Network szabványosításáért felelős testületének.

A szakember nagyon fontos időszakban került az elnöki pozícióba, hiszen az elkövetkező időszakban kell megszületniük az 5G technológiával kapcsolatos legfontosabb szabványosítási döntéseknek. Maga a 3GPP is fel akarja gyorsítani az 5G szabványosítását – erről döntöttek is Dubrovnikban. Az első ütem ez év végére várható, míg a második ütem jövő év közepére van előirányozva.

Közösség & HR

Vészfékezésre kényszerülhet a Microsoft az MI-adatközponti fejlesztésekben

A társaság meghatározó hajtóerőt képvisel az adatközpontok globális terjeszkedésében, ezért legújabb lépései figyelmeztetésként szolgálhatnak a mesterségesintelligencia-iparág egészére nézve.
 
Körképünkben áttekintjük, hogy szűkebb és bővebb környezetünkben mit sikerült elérni a digitális gazdaság és életvitel felé vezető úton. Spolier: nem állunk olyan rosszul, mint gondolná, és nem állunk olyan jól, mint szeretné.

a melléklet támogatója a One Solutions

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.