Hivatalosan is bemutatkozott az LG G sorozatának legújabb tagja.

Nem nagyon lehetne azon vitatkozni, hogy melyik mobil volt az utóbbi idők legrosszabban titkolt újdonsága. Az LG G3 tegnap esti, londoni premierjén kiderült, hogy szinte alig maradt újdonság a modellel kapcsolatban, viszont a gyártó hazai bemutatóján kézbe foghattunk egy még nem végleges mintadarabot (ezért nem lehetett fotózni), így személyes tapasztalatokkal egészíthetjük ki a hivatalos funkció listát.

Quad HD és lézer

A rend kedvéért azért fussuk át, hogy melyek a G3 legfontosabb specifikációi: a legnagyobb, újdonságot jelentő tényező az5,5 colos, Quad HD felbontású IPS+ kijelző, ami 2560 × 1440 képpont felbontásával és 534ppi értékével egyedülállónak számít az Európában forgalmazott készülékek között. A panel egyértelműen és szó szerint fénypontja a G3-nak, fényerejében, színeiben, minőségében is magas szintet képvisel, amire csak rátesz egy lapáttal a vékony káva. Ennek köszönhetően a mobil nem sokkal nagyobb, mint egy kisebb kijelzőjű készülék, és a tömeget is sikerült kordában tartani.

Erőnek sem lesz híján a G3 amit a Snapdragon 801-es chipset fog garantálni a négymagos, magonként 2,5 GHz-es órajelen ketyegő Krait 400 processzornak köszönhetően. Újdonság, hogy ez a készülék már nem unibody kialakítású, az akku eltávolítható, ahogy a microSD bővíthetőség is bekerült a repertoárba. A G3 két verzióban kerül a piacra, amelyek közül az egyik 2 GB RAM-ot és 16 gigabájt tárhelyet vonultat fel, míg a másiknál ezek az értékek 3 GB RAM, illetve 32 GB.

A 13 megapixeles hátlapi kamera különlegessége a fókuszálást segítő lézeres segédfény, ami kiegészül egy továbbfejlesztett optikai képstabilizátorral. A fényt egy dupla LED vaku biztosítja, ami az előbbi technológiákkal megtámogatva villámgyors, 276ms-os fókuszálási időt biztosít a felhasználónak. Az előlapi objektív 2 megapixeles, és az LG szintén ráment a selfie témára, így ehhez a módhoz szélesítették a látószöget, sőt, kapott egy gesztusvezérlést is, hogy még könnyebb legyen magunkat fotózni.

Minden egyszerű és okos

Az LG G3 nem meglepő módon Android 4.4.2-vel érkezik, viszont a gyártó végre bátran hozzányúlt a kezelőfelülethez, elhagyta a színes-szagos szín- és formavilágot és a flat dizájn hívta segítségül. Így egy letisztult, a szemnek jóleső felület jött létre, ami több új, kényelmi funkcióval próbálja kényeztetni a vásárlót. Az egész bemutató az egyszerűség körül forgott, így ebbe a témakörbe fér bele jól az átméretezhető billentyűzet, a különböző tevékenységekhez, vagy tartózkodási helyhez kapcsolódó, kártya alapú értesítések (Smart Notice), vagy a telefon felélesztése egyedi koppintás mintával (Knock Code).

Az előzetes fotók alapján arra ehetett számítani, hogy az LG végleg leszámol a plasztik túltengéssel és fémből lesz a hátlap. Ez sajnos nem valósult meg, mivel a panel továbbra is vékony műanyagból készült, bár a fémhatású (és állítólag vékony fémfelülettel bevont) felület sokat dob rajta. A G3 meglepően könnyű, a hátlapi gombok maradtak, viszont mintha már könnyebb lenne a használatuk, köszönhetően annak, hogy az LG átdolgozta egy kicsit ezt a területet. A kijelző tényleg nagyot üt, amikor az ember először meglátja, és az átdizájnolt kezelőfelület is előnyére változtatta meg az egész telefon képét.

Az LG G3 július elején kerül a magyar piacra, mindhárom szolgáltatónál hozzá lehet majd jutni és a független készülékpiacin is elérhető lesz. A pontos ára még kérdéses, de azt tudtuk meg, hogy nem fogja átlépni az elődmodell (G2) kezdőárát, vagyis 130 ezer forint körüli független árra számíthatunk. 

Konzumer tech

Elon Musk váratlan kínai haknival próbálja egyenesbe hozni a Teslát

Az autógyártó vezérigazgatója eredetileg Indiában akart bejelenteni egy több milliárd dolláros beruházást, de aztán Pekingben bukkant fel, ahol még a miniszterelnökkel is találkozott.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

A válasz egyszerű: arról függ, hogy hol, hogyan és milyen szabályozásoknak és üzleti elvárásoknak megfelelően tároljuk az információt. A lényeg azonban a részletekben rejlik.

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.