A kormány vizsgálja a közigazgatási rendszerek fejlesztését és üzemeltetését végző IdomSoft közvetett állami tulajdonba vételének lehetőségét. A tranzakcióra maximum 1,5 milliárdot szánnak.

A Magyar Közlöny november 6-i számában megjelent kormányhatározat szerint a kormány „annak érdekében, hogy egyes, az állam működése szempontjából kiemelt fontosságú informatikai rendszerek működtetése, illetve folyamatos fejlesztése a jelenleginél költséghatékonyabb, ugyanakkor magasabb biztonsági szintű legyen”, felhívja a nemzeti fejlesztési minisztert, hogy vizsgálja meg az IdomSoft Informatikai Zrt. közvetett állami tulajdonba vételének lehetőségét.

Beárazzák ■ A határozat szövege alapján a tranzakció megvalósulása esetén a vállalat a Nemzeti Infokommunikációs Szolgáltató Zrt. (NISZ) tulajdonosi joggyakorlása alá kerülne, és a nemzeti fejlesztési miniszter szakmapolitikai felügyelete mellett működne tovább. A kormány továbbá felhívja a nemzeti fejlesztési minisztert, hogy az IdomSoft tényleges piaci értékének megállapítása céljából független szakértő szervezet, illetve szervezetek közreműködésével a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt. (MNV) és a NISZ útján végezze el a cég teljes körű átvilágítását, november 30-ig.

Az így megállapított, de legfeljebb – a tranzakció előkészítésével, valamint lebonyolításával összefüggő költségekre is fedezetet nyújtó – 1,51 milliárd forint összegkereten belül a nemzeti fejlesztési miniszternek kell meghoznia a szükséges döntéseket december 10-ig.

A fejlesztési miniszternek kell gondoskodnia arról is, hogy a tranzakció végrehajthatóságáról szóló döntéssel egyidejűleg az MNV-n keresztül a NISZ alaptőkéjét legfeljebb 1,51 milliárd forinttal megemeljék azzal, hogy a rendelkezésre bocsátott összeg kizárólag a tranzakció előkészítésével, valamint lebonyolításával összefüggő fizetési kötelezettségekre – beleértve a vállalat esetlegesen fennálló hitelállományának és harmadik személyek felé fennálló tartozásállományának kiváltását – fordítható. A tőkeemelés határideje december 21.

A tranzakció fedezetére szolgáló 1,51 milliárd forintot átcsoportosítják a rendkívüli kormányzati intézkedések cím terhére az állami tulajdoni részesedések növekedését eredményező kiadások jogcímcsoport javára.

Nem példa nélküli  Informatikai területen a közelmúltban már volt példa államosítási törekvésre. Szeptember elejétől állami tulajdonba került a hazai készenléti kommunikáció üzemeltetése, miután a Magyar Telekom 19,9 milliárd forintért megvált a feladatot ellátó Pro-M Professzionális Mobilrádió Zrt-től. A társaság szeptember 1-jei hatállyal szintén a NISZ tulajdonába került.

Államosítják a készenléti kommunikációt
Gyorsabb ügyintézést ígér a kormány... 2014-től
 

Harry Smithnek hívnak? Akkor buktad ezt a szoftvermérnöki állást!

A mesterséges intelligenciát használó toborzószoftverek állítólag nem szeretik az angolszász nevet viselő férfi jelölteket.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.