November végéig üzembe állítják a megvásárolt eszközöket, következhet az érintett szervezetek integrációja és a minisztériumok informatikai alkalmazásainak egységesítése.
A 2 milliárd forintos költségvetéssel, 100 százalékos európai uniós finanszírozással megvalósuló Központosított Kormányzati Informatikai Rendszer (KKIR) egységes, korszerű szolgáltatásokkal váltaná ki az egyes intézményekben működő megoldásokat, hatékonyabbá téve a közigazgatást, nem utolsósorban pedig hozzájárul az informatikai rendszerek olcsóbb és biztonságosabb üzemeltetéséhez. A KKIR rendszerébe a Miniszterelnökség mellett hat minisztériumot kapcsolnak be, amelyek között a minősített adatok kezelése miatt nem szerepel a külügyi és a hovédelmi tárca.

Augusztusra elkészülnek  A rendszer kialakítása során összesen 2391 asztali számítógép, 400 monitor és 300 noteszgép beüzemelése fejeződik be november végéig. Az elmúlt egy évben közbeszerzési eljárással vásárolt eszközök már működnek a minisztériumoknál, és a továbbiakban megvalósul az érintett szervezetek integrációja és az informatikai alkalmazások egységesítése is - jelentették be a projekt vezetői szerdai sajtótájékoztatójukon. 

A feladatok lezárását jövő augusztus végére tervezik, de az egyes rendszereket folyamatosan adják át, elsőként két héten belül a Nemzeti Fejlesztési Minisztériumban. A megvalósításért felelős Nemzeti Infokommunikációs Szolgáltató (NISZ) projektmenedzsere, Babócsy László szerint a csoportmunka-alkalmazások üzembe helyezése jövő nyáron várható, ami egyebek mellett a távmunka és a mobil hozzáférés lehetőségét is megteremti.

Infotér 2012: mérlegen az informatikai stratégia
Másfél milliárdért államosítanának egy informatikai céget

A Nemzeti Fejlesztési Minisztérium felügyelete alá tartozó NISZ portfóliójába tartozik a központosított kormányzati informatikai infrastruktúra fejlesztése és üzemeltetése mellett a készenléti szervek rádiókommunikációjának vagy a Nemzeti Távközlési Gerinchálózat rendelkezésre állásának biztosítása is. A szervezet jogelődei révén 47 éves múltra tekint vissza. 2005 óta egyedüli tulajdonosa a magyar állam, a tulajdonosi jogokat 2008-ban a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő vette át.

Nem tudjuk és nem is nagyon akarjuk használni az AI PC-t

Mindez egy Intel által rendelt nemzetközi kutatás eredményeiből olvasható ki. Az eladásban érdekelt csipgyártó összefoglalója azért igyekezett a potenciális pozitívumokra koncentrálni.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.