Hétfőn nem csak az Országos Mentőszolgálat mentésirányítási rendszerének kiépítésére írtak ki újabb pályázatot, de a készenléti szervezetek rádiós rendszere is aznap mondta be az unalmast.
Az Országos Mentőszolgálat gyorsított meghívásos közbeszerzési felhívással keres ajánlattevőket a mentésirányítási rendszerének kiépítésére. A Közbeszerzési Értesítőben hétfőn megjelent felhívás szerint a feladat becsült ellenértéke nettó 2 milliárd 269 millió forint, a beruházást teljes egészében az Európai Unió finanszírozza. Mivel az OMSZ által korábban kiírt nyílt közbeszerzés eredménytelen lett, a a gyorsított eljárást a szerződés teljesítéséhez szükséges idő követeli meg.

Az új mentésirányítási rendszer célja, hogy kiegyenlítse a sürgősségi ellátáshoz való hozzáférést. A mentőállomásokon összesen 260 munkahelyet kell kiépíteni, a rendszer által támogatott húsz, ugyancsak frissen felállított mentésirányítási központhoz pedig egy válságközpont csatlakozik majd. Az informatikai rendszer bevezetéséből származó éves árbevételnek el kell érnie a nettó 900 millió forintot, ezen felül az ajánlatok értékelésénél az ár 60-as, míg a kötelező jótállás 5-ös súlyszámmal szerepel. A közbeszerzésre január 14-ig lehet jelentkezni.

Vannak véletlenek  A készenléti szervezetek EDR-rendszerét üzemeltető, tavaly óta állami tulajdonban lévő Pro-M Zrt. is éppen hétfő este tájékoztatta az MTI-t a főváros és két közeli megye területén az érintett szervek, így a mentők rádiós rendszerének több mint egy órán át tartó szolgáltatás-kieséséről. Ez a Pro-M szerint az érintett szervezetek kommunikációjában nem okozott fennakadást, és a hibát a rendszer szállítójának bevonásával a hibát rövidesen elhárították.


Az Országos Mentőszolgálat szóvivője, Győrfi Pál közölte, hogy az ellátásban nem tapasztaltak fennakadást, és a hiba elhárításáig a mentésirányítók a mentőegységekkel az üzemzavar esetére meghatározott módon, mobiltelefonokon tartották a kapcsolatot.

MI-vezérelt embermosógép készül Japánban

A pilótafülkére emlékeztető szerkezet gyors mosó-szárító programot és teljes felfrissülést ígér a felhasználóknak.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.