Akár az állami vezetők bevonásával is gyorsítani kellene következő néhány hónapban a még be nem fejezett, főként uniós forrásból megvalósuló informatikai fejlesztéseket.
A Fidesz álláspontja szerint Magyarország érdeke, hogy az uniós pénzügyi ciklus végéhez közeledve a forráslehívás felgyorsuljon, és minden rendelkezésre álló uniós támogatást a magyar közigazgatás és az infokommunikációs szektor javára használjunk fel – olvasható Koszorús László képviselőnek, az Országgyűlés informatikai albizottsága elnökének, valamint Oroján Sándornak, a Fidesz Infokommunikációs Munkacsoportja ügyvivőjének az MTI-hez eljuttatott közleményében.

Modernizáció, biztonság, digitális átállás Az albizottság figyelemmel kíséri az Elektronikus Közigazgatás Operatív Program (EKOP) keretein belül, több tízmilliárd forintnyi forrásból megvalósuló – az adminisztrációt egyszerűsítő, modernizáló – projekteket, kiemelt figyelmet fordít az elektronikus információbiztonságról szóló törvény megalkotására, és napirendre fogja venni a digitális átállás kérdését, tájékoztatást kérve a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság részéről az átállás előrehaladásáról. Emellett figyelmet fordítanak a digitális szakadékot csökkenteni hivatott felnőttoktatási és generációk közötti együttműködést támogató projektekre is.

20 milliárdért lehet netet vinni a tanyákra
12 milliárdnyi pályázati pénz van IT fejlesztésekre

A forráslehívás gyorsítására valóban szükség lehet, hiszen – mint az a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség (NFÜ) honlapján található kimutatásból is kitűnik, lenne még mit elkölteni az elkövetkező alig több mint egy évben. A tétovázást jól mutatja például, hogy bár a 2012-es évet az Európai Unió épp a digitális szakadék csökkentését kiemelten kezelő intergenerációs évnek nyilvánította, mindeddig néhány civil kezdeményezéseken kívül keveset lehetett hallani az ennek jegyében indított programokról, pályázatokról.

Új lehetőség a nyílt forráskód előtt? A közlemény szerint aktuális a tanulói laptopok ötletének felmelegítése is. Többek között a 10,44 milliárd forintnyi uniós forrásból megvalósuló, TIOP 1.1.1-es oktatásinformatikai fejlesztés fontos eleme kell legyen, hogy az iskolákba olyan tanulói laptopok kerüljenek, amelyek megfelelnek a fokozott tantermi igénybevételnek, és az eszközökre nyílt forráskódú szoftverek is választhatók legyenek. A munkacsoport úgy értékelte, hogy a pályázati kiírás technológia-semleges.

A közleményben valószínűleg hivatkozott programot szeptember elején hosszabbította meg 30 nappal az NFÜ. Az eredeti pályázatkiírásban 9,4 milliárd forint keretösszeg szerepelt.

Szakértők figyelmeztetnek: ne küldözgessünk chatbotoknak az orvosi leleteinket

Elon Musk arra biztatja az X közösségi oldal felhasználóit, hogy teszteljék saját egészségügyi felvételeiken a Grok MI-chatbot képelemző funkcióit, de ez nem mindenki szerint jó ötlet.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.