A gazdaságosság javítását várja a Magyar Posta az idén fejlesztendő elektronikus szolgáltatásaitól. A fejlesztésekhez EKOP forrásokat is felhasználnak.
Hibrid kézbesítési és konverziós rendszerrel bővül idén a Magyar Posta szolgáltatásainak köre. Az új szolgáltatással a papíralapú iratot elektronikussá, illetve az elektronikus küldeményt papíralapúvá tudják alakítani és továbbítani hitelesen – várhatóan a hagyományos postai díjaknál olcsóbban. Szarka Zsolt, a cég közelmúltban kinevezett vezérigazgatója sajtótájékoztatón ismertette a fejlesztési terveket, melyeket 3 milliárd 250 millió forint hazai és uniós forrásból kívánnak megvalósítani. A támogatást az Új Széchenyi Terv Elektronikus Közigazgatás Operatív Programja (EKOP) keretében nyerte el az állami cég.

Szintén uniós és hazai forrásból valósul meg a postai agora program. Ennek keretében 500 millió forintból 40 kétezer fő alatti település postahelyén alakítanak ki elektronikus ügyintézői pontokat. Az új szolgáltatások a tervek szerint 2014 januárjában indulnak. A modernizációs törekvésekhez kapcsolódóan szervezeti átalakítások is történtek a cégen belül. Kialakították az IT-fejlesztési és IT-üzemeltetési vezérigazgató-helyettesi pozíciót, melyre a Magyar Nemzeti  Bank korábbi IT-igazgatóját, Pap Gyulát nevezték ki.



A Posta és a közigazgatás A sajtótájékoztatón Vályi-Nagy Vilmos, a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium infokommunikációért felelős államtitkára hangsúlyozta, hogy a tervezett projektek kapcsolódnak az egyszerűbb, gyorsabb, hatékonyabb közigazgatási ügyintézéshez. Az államtitkár azt is elmondta, hogy a fejlesztések abban is segítik a céget, hogy a postai piacnyitással kialakuló versenyben eredményesen vehessen részt, hiszen nemzetközi trend, hogy a klasszikus postai szolgáltatások bevételei csökkennek, az elektronikusoké pedig nőnek.

A közigazgatási szolgáltatások és a postai fejlesztések kapcsolatáról szólva Deák Rita, a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium miniszteri biztosa elmondta, hogy a főleg az okmányirodák bázisán létrejövő kormányablakokon keresztül megújul az állami szolgáltatás. Jelenleg 29 kormányablak működik, és a tervek szerint több mint 300-at hoznak létre. Az agora projektben részt vevő negyven település közül néhányban már decemberben elindul kísérleti jelleggel az ingyenes elektronikus ügyintézés.

Ismét gyorsítanák az uniós források felhasználását
Nyílt forráskódú szoftvert az e-közigazgatásba!

Szakértők figyelmeztetnek: ne küldözgessünk chatbotoknak az orvosi leleteinket

Elon Musk arra biztatja az X közösségi oldal felhasználóit, hogy teszteljék saját egészségügyi felvételeiken a Grok MI-chatbot képelemző funkcióit, de ez nem mindenki szerint jó ötlet.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.