A felsőoktatási intézmény és a labort adományozó Fujitsu egy virtuális okmányiroda felállítását is tervezik, ahol a kormányablakokban dolgozó tisztviselőket is oktathatják majd.
A budapesti Corvinus Egyetem Közigazgatás-tudományi Karán kedden felavatták az e-közigazgatás oktatását támogató első magyarországi Multi Workplace Computing (MWC) laboratóriumot, amelynek eszközeit közel 2 millió forint értékben a Fujitsu Technology Solutions adományozta az intézménynek.
Az előkonfigurált gazdagép-vékonykliens infrastruktúrára épülő több munkahelyes számítástechnikai megoldásatakarékos üzemeltetést és rendszerfelügyeletet tesz lehetővé. Az egyetlen gép tárkapacitásán, optikai meghajtóján és operációs rendszerén akár 30 felhasználó vékonykliense osztozhat.
A kar a Zrínyi Miklós Nemzetvédelmi Egyetemmel és a Rendőrtiszti Főiskolával együtt 2012. január 1-jétől az újonnan létrejövő Nemzeti Közszolgálati Egyetem részévé válik. Az eseményen
Kis Norbert, a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium Nemzeti Közszolgálati Egyetem létesítéséért felelős miniszteri biztosa elmondta: az idei év elején elindult kormányablakokban jelenleg mintegy 300 ügyfélszolgálati munkatárs dolgozik.
Elektronikus tananyag ■ A kormányzat tervei szerint másfél-két esztendőn belül minden közigazgatási ügyet - a központ mellett megyei és járási szinteken létrehozott - kormányablakokban lehet majd elintézni; a következő időszakban így további 5500-6000 munkatársat kell majd kiképezni az egyetem hallgatóiból, a mesterszakokról, valamint a jelenlegi hivatali dolgozók közül, amihez nagy segítséget nyújthat a most létrehozott laboratórium.
A labor kialakítását túl a Fujitsu szakembereinek közreműködésével készült el az "e-rendszerek a közigazgatásban" című jegyzet, amely hivatalos egyetemi tananyaggá vált, akik részt vesznek az oktatásban is. A tananyag egyebek között tárgyalja az információ hitelességének és a kormányzati hivatali elektronikus ügyintézésnek a kérdéseit, esettanulmányokon keresztül mutatja be az okmányirodai rendszert, a közjegyzői Digitális Levéltárat, valamint a szegedi e-kormányzat projektet, bemutatja a Polisz integrált önkormányzati rendszert és a szakigazgatási alkalmazásokat.
Poros Gábor, a Fujitsu Technology Solutions Kft. ügyvezető igazgatója és
Imre Miklós dékán az megállapodtak egy tudományos műhely megalapításáról is, amely az e-közigazgatást továbbfejlesztő technológiák és módszertanok kidolgozására és kipróbálására fog összpontosítani. Az együttműködés keretében a közeljövőben egy virtuális okmányirodát is kialakítanak, ahol a teljes okmányirodai folyamatot bemutathatják majd a hallgatóknak.