A felsőoktatási intézmény és a labort adományozó Fujitsu egy virtuális okmányiroda felállítását is tervezik, ahol a kormányablakokban dolgozó tisztviselőket is oktathatják majd.
A budapesti Corvinus Egyetem Közigazgatás-tudományi Karán kedden felavatták az e-közigazgatás oktatását támogató első magyarországi Multi Workplace Computing (MWC) laboratóriumot, amelynek eszközeit közel 2 millió forint értékben a Fujitsu Technology Solutions adományozta az intézménynek.

Az előkonfigurált gazdagép-vékonykliens infrastruktúrára épülő több munkahelyes számítástechnikai megoldásatakarékos üzemeltetést és rendszerfelügyeletet tesz lehetővé. Az egyetlen gép tárkapacitásán, optikai meghajtóján és operációs rendszerén akár 30 felhasználó vékonykliense osztozhat.

A kar a Zrínyi Miklós Nemzetvédelmi Egyetemmel és a Rendőrtiszti Főiskolával együtt 2012. január 1-jétől az újonnan létrejövő Nemzeti Közszolgálati Egyetem részévé válik. Az eseményen Kis Norbert, a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium Nemzeti Közszolgálati Egyetem létesítéséért felelős miniszteri biztosa elmondta: az idei év elején elindult kormányablakokban jelenleg mintegy 300 ügyfélszolgálati munkatárs dolgozik.

Elektronikus tananyag  A kormányzat tervei szerint másfél-két esztendőn belül minden közigazgatási ügyet - a központ mellett megyei és járási szinteken létrehozott - kormányablakokban lehet majd elintézni; a következő időszakban így további 5500-6000 munkatársat kell majd kiképezni az egyetem hallgatóiból, a mesterszakokról, valamint a jelenlegi hivatali dolgozók közül, amihez nagy segítséget nyújthat a most létrehozott laboratórium.

A labor kialakítását túl a Fujitsu szakembereinek közreműködésével készült el az "e-rendszerek a közigazgatásban" című jegyzet, amely hivatalos egyetemi tananyaggá vált, akik részt vesznek az oktatásban is. A tananyag egyebek között tárgyalja az információ hitelességének és a kormányzati hivatali elektronikus ügyintézésnek a kérdéseit, esettanulmányokon keresztül mutatja be az okmányirodai rendszert, a közjegyzői Digitális Levéltárat, valamint a szegedi e-kormányzat projektet, bemutatja a Polisz integrált önkormányzati rendszert és a szakigazgatási alkalmazásokat.

Papírmentessé tenné a pályáztatást az NFÜ
IT fejlesztéssel tennék hatékonyabbá az adóbeszedést

Poros Gábor, a Fujitsu Technology Solutions Kft. ügyvezető igazgatója és Imre Miklós dékán az megállapodtak egy tudományos műhely megalapításáról is, amely az e-közigazgatást továbbfejlesztő technológiák és módszertanok kidolgozására és kipróbálására fog összpontosítani. Az együttműködés keretében a közeljövőben egy virtuális okmányirodát is kialakítanak, ahol a teljes okmányirodai folyamatot bemutathatják majd a hallgatóknak.

Szakértők figyelmeztetnek: ne küldözgessünk chatbotoknak az orvosi leleteinket

Elon Musk arra biztatja az X közösségi oldal felhasználóit, hogy teszteljék saját egészségügyi felvételeiken a Grok MI-chatbot képelemző funkcióit, de ez nem mindenki szerint jó ötlet.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.