Az iOS-re letölthető alkalmazás korlátlan és ingyen VPN elérést biztosít.

Nemrég számoltunk be a norvég Opera Software azon lépéséről, amellyel a cég böngészőjének fejlesztői verziójába beemelték a VPN funkciót. Az új lehetőséggel a felhasználók korlátlanul, ingyenesen, külön regisztráció és előfizetés nélkül igénybe vehették a szolgáltatást, ami mostantól iPhone-on és iPaden is elérhető.

Mobilos VPN iOS-re

Az elképzelés és a megvalósítás pontosan ugyanaz, mint a böngésző esetében. Az app segítségével a mobil netes forgalmát olyan szerverekre irányítják át, amelyekkel a felhasználó azokat a tartalmakat is elérheti, amelyeket egyébként nem. A VPN app for iOS elnevezésű alkalmazásban öt virtuális helyszín (USA, Kanada, Németország, Szingapúr, Hollandia) adható meg aszerint, hogy éppen a világ mely területén szeretnénk elméletben tartózkodni.

Az applikáció, az azon futó szolgáltatás is teljesen ingyenes, a forgalmazott adatok nem korlátozottak és a cég szerint soha nem is lesz az. Ez azért érdekes kérdés, mert a többi szolgáltató csak a legalapvetőbb lehetőségeket biztosítja ingyen, minden extráért már előfizetési díjat kérnek, vagy el kell viselni az appban feltűnő reklámokat.

Az Android támogatás még kérdéses

Az Opera Software szerint elsősorban az egyetemeken tanuló diákok, a bizonyos oldalak elérését korlátozó cégek munkatársai örülhetnek a lehetőségnek, illetve mindenki, aki valamilyen oknál fogva földrajzi korlátozás alá eső tartalmat szeretne elérni. A megoldás másik előnye, hogy megfelelő beállítás mellett az app folyamatosan törli a netezés közben összeszedett, a reklámok célzását segítő cookie fájlokat, trackereket is.

A technikai hátteret az amerikai SurfEasy biztosítja, ami egyébként tavaly óta már Opera Software érdekeltség. A dolog pikantériája, hogy a SurfEasy saját név alatt a mai napig végez VPN fejlesztéseket, rendelkezik androidos és iOS appal, illetve azok asztali gépre írt verziójával is, ezek használatáért azonban a próbaidőszak lejárta után már pénzt kér. Az Opera ennek ellenére a sajátját ingyen biztosítja, és „most még” reklámok sem futnak benne.

Egy lehetséges, jövőbeli androidos verzióról a cég egyelőre nem árult el részleteket.

Konzumer tech

42. Körkapcsolás: Mi és az MI

Mekkora teret hagy a projektmenedzsereknek a mesterséges intelligencia? Többek között erre az aktuális kérdésre keresték a választ a PMSZ rendezvényén.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.