Sági Gyöngyi a digitalizáció és a negyedik ipari forradalom témájában kiírt pályázat magyar nyerteseként utazhat a bécsi regionális döntőre.

Tavaly után idén is kiírta újságíróknak szóló pályázatát a Siemens. A cég elismerését a digitalizáció elterjedését, az ipari folyamatok technológiai megújítását bemutató írásokkal lehetett megszerezni. A zsűri idén Magyarországon lapunk újságírójának munkáját találta a legjobbnak.

Nyert a Digitális cégkorszak

Sági Gyöngyi a Bitport mellett a BOOM Magazin szerzője is, a Siemens Press Award 2017 hazai díját utóbbi orgánumban megjelent, Digitális cégkorszak című írásáért kapta. További helyezett lett Vass Enikő, az IT Business, illetve Háhner Petra, a Portfolio.hu újságírója.

A pályázatokat értékelő zsűrit Dr. Charaf Hassan, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Automatizálási és Alkalmazott Informatikai tanszék-ének tanszékvezetője, Zákányi Virág, a Gyártástrend főszerkesztője, Deák Bálint, a Világgazdaság főszerkesztője, valamint Virágh Adrienn, a Siemens Zrt. kommunikációs igazgatója alkotta.

A zsűri kommentárja szerint a digitalizáció és a negyedik ipari forradalom aktuális, a hazai vállalatok verseny-képességének szempontjából kulcsfontosságú folyamatok. A grémium pozitívan értékelte, hogy itthon sokan foglalkoznak a témával, és számos magas színvonalú pályázat közül kellett választani.

Irány Bécs!

A Siemens Press Award 2017 pályázaton összesen tizenkét ország újságírói vesznek részt. A nemzetközi döntőt jövő héten rendezik a bécsi Siemens Cityben, amelyen a résztvevő országok győztes pályázataiból a nemzetközi szakértőkből álló zsűri választja ki a közép- és délkelet-európai térség három legkiemelkedőbb pályázatát. A Siemens Press Award 2017 három nemzetközi nyertesét a cég fejenként 1000 euróval jutalmazza.

Gyöngyinek gratulálunk az elismeréshez, jó utat és sok sikert kívánunk Bécsben!

Közösség & HR

Új királya van a félvezetőpiacnak

A szegmens trónját természetesen az MI-hájp hullámain a világ egyik legértékesebb cégévé hízó Nvidia foglalta el. Mindeközben az eddig vezető Intel már csak a dobogó aljába kapaszkodik.
 
A mesterséges intelligencia új korszakába léptünk. A generatív MI nem csupán kísérleti technológia. Sok cég stratégiai eszköznek tekinti, amely segít a versenyképesség megőrzésében, javításában.

a melléklet támogatója a One Solutions

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.