Tavaly után idén is kiírta újságíróknak szóló pályázatát a Siemens. A cég elismerését a digitalizáció elterjedését, az ipari folyamatok technológiai megújítását bemutató írásokkal lehetett megszerezni. A zsűri idén Magyarországon lapunk újságírójának munkáját találta a legjobbnak.
Nyert a Digitális cégkorszak
Sági Gyöngyi a Bitport mellett a BOOM Magazin szerzője is, a Siemens Press Award 2017 hazai díját utóbbi orgánumban megjelent, Digitális cégkorszak című írásáért kapta. További helyezett lett Vass Enikő, az IT Business, illetve Háhner Petra, a Portfolio.hu újságírója.
A pályázatokat értékelő zsűrit Dr. Charaf Hassan, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Automatizálási és Alkalmazott Informatikai tanszék-ének tanszékvezetője, Zákányi Virág, a Gyártástrend főszerkesztője, Deák Bálint, a Világgazdaság főszerkesztője, valamint Virágh Adrienn, a Siemens Zrt. kommunikációs igazgatója alkotta.
A zsűri kommentárja szerint a digitalizáció és a negyedik ipari forradalom aktuális, a hazai vállalatok verseny-képességének szempontjából kulcsfontosságú folyamatok. A grémium pozitívan értékelte, hogy itthon sokan foglalkoznak a témával, és számos magas színvonalú pályázat közül kellett választani.
Irány Bécs!
A Siemens Press Award 2017 pályázaton összesen tizenkét ország újságírói vesznek részt. A nemzetközi döntőt jövő héten rendezik a bécsi Siemens Cityben, amelyen a résztvevő országok győztes pályázataiból a nemzetközi szakértőkből álló zsűri választja ki a közép- és délkelet-európai térség három legkiemelkedőbb pályázatát. A Siemens Press Award 2017 három nemzetközi nyertesét a cég fejenként 1000 euróval jutalmazza.
Gyöngyinek gratulálunk az elismeréshez, jó utat és sok sikert kívánunk Bécsben!
CIO KUTATÁS
AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE
Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?
Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!
Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak