A startupok gombamód szaporodnak, és az ötleteikre felvevőpiac is van. Ez utóbbit jelzi, hogy a Deutsche Telekom nagyszabású nemzetközi innovációs versenyt hirdetett.
Kétségtelenül a kecske és káposzta harmonikus együttélésének esete a startupoknak és kezdő fejlesztőknek, egyetemistáknak kiírt verseny: egy jó ötletből sokkal gyorsabban lesz kész termék, lesz befektető a megvalósításhoz, háttér a piacra juttatáshoz. Másrészt a támogató – ha szakmai befektető –, egyedi ötletekkel turbózhatja fel innovációs tárházát. Ezt az utat választotta a Deutsche Telekom is, amely nemzetközi innovációs versenyt hirdetett. A versenyre magyarországi jelentkezőket is várnak. A verseny ötletgazdái a berlini Telekom Innovation Laboratories (T-Labs), a T-Mobile Lengyelország és a Magyar Telekom voltak, a verseny lebonyolításában partnerként közreműködik az európai innovációs tevékenységet támogató EIT ICT Labs berlini központja is.

Öt kategóriában várja a DT az ötleteket, nem meglepő módon olyanokban, melyekben a cég igencsak érdekelt. Az öt téma: digitális otthon, kommunikációs szolgáltatások, energia, virtuális platform, felhőalapú szolgáltatások.



Egyéni karrier vagy csapatmunka Lehet pályázni egyénileg és csapatban is. A versenyen indulhatnak diákok és start-up vállalkozások egyaránt, sőt akár a Deutsche Telekom és leányvállalatainak dolgozói is! A verseny többfordulós. Először a pályázók személyesen bemutatják az ötleteiket, majd egy több fordulós értékelési folyamatot követően nemzetközi zsűri kiválasztja a nyerteseket.

A folyamatba ekkor lép be a Telekom csoport. A koncepciókból ugyanis a cég szakértői készítenek terméket vagy prototípust. Az ötlet továbbfejlesztéséhez a Telekom 500 ezer euró értékben biztosít erőforrásokat. Ez nem csak készpénzt jelent, hanem hardvert, szoftvert, hozzáférést a Telekom infrastruktúrájához, valamint a globális értékesítési és marketingcsatornák használatát. A termék üzleti tervének elkészítéséhez tanácsadók nyújtanak majd segítséget. A verseny második és harmadik helyezettje is értékes díjakat nyer.

A pályázatokat március 31-ig kell feltölteni egy rövid regisztráció, valamint a feltételek elfogadása utána a verseny weboldalán található online adatbázisba. A pályázathoz csak egy tömör, kötött szerkezetű leírást kérnek a bírálók.

Foltozgatás helyett innováció: a jövő hálózata
Hogy legyünk innovációs nagyhatalom?



A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.