Február elejétől már Magyarországon is elérhető az Office Web Apps webes irodai szoftverszolgáltatás, amely segítségével a böngészőből hozhatunk létre, szerkeszthetünk és oszthatunk meg különböző dokumentumokat.
Közel 100 nappal ezelőtt mutatta be a Microsoft az Office Web Apps ingyenes irodai szolgáltatás-csomagot, amelynek segítségével webböngészőből, a számítási felhőben szerkeszthetők az Office-dokumentumok, így a táblázatok, bemutatók és jegyzetek bárhonnan elérhetők. Az elmúlt hónapokban a Microsoft statisztikái szerint több mint 20 millióan használták a szolgáltatást.

Gyakori funkciók A február elejétől immár magyarul is elérhető Office Web Apps tartalmazza a felhasználók által leggyakrabban igénybe vett funkciókat, kezelőfelülete pedig az asztali Office programcsomagra épül. Az online program mindenki számára ingyenes, használatának nem feltétele az Office 2010, vagy valamely régebbi Office programcsomag jogtiszta változatának telepítése. Az új alkalmazás előnye a Microsoft szerint, hogy eredeti formátumukban őrzi meg az Office-dokumentumokat, a konvertálásnál nem veszik el semmilyen formázási parancs.

Mostantól az Office dokumentumok közvetlenül a Microsoft ingyenes internetes tárhelyéről, a mindenki számára 25 gigabájt kapacitást nyújtó SkyDrive internetes tárhelyről is megnyithatók, és nemcsak a Hotmail, hanem a Gmail vagy a Yahoo Mail fiókkal rendelkezők is szerkeszthetik ezeket.

Összeeresztettük: Office Web Apps vs. Google Docs
Office 2010: nehéz lesz a magyar változat dolga
Office 2010: interjú az evangelistával

Szakértők figyelmeztetnek: ne küldözgessünk chatbotoknak az orvosi leleteinket

Elon Musk arra biztatja az X közösségi oldal felhasználóit, hogy teszteljék saját egészségügyi felvételeiken a Grok MI-chatbot képelemző funkcióit, de ez nem mindenki szerint jó ötlet.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.