A Magyar Telekom egykori felsővezetői, Straub Elek és Simó György, valamint Kákosy Csaba korábbi gazdasági miniszter is a Day One Capital alapítói között vannak. A kockázatitőke-alap elsősorban technológiai cégekbe fektetne be legalább 400 millió forintot.
Minimum 400 millió forinttal indul a Day One Capital kockázatitőke alapja: a honlapján magát angyal befektetőként - azaz az adott piac szakértőjeként a lehetőségeket hamar felismerő invesztorként - definiáló csoport magánszektorbeli befektetőket tömörít a megszokott kockázati tőke csoportoknál kisebb, 20-100 millió forintos befektetésekhez.

A Day One Capitalt hat magánszemély alapította: az alapkezelő cég elnöke Straub Elek, aki több mint tíz évig volt a Magyar Telekom vezérigazgatója, Kákosy Csaba vezérigazgató egy ideig gazdasági és közlekedési miniszterként tevékenykedett. Emellett Simó György, a Magyar Telekom volt vezérigazgató-helyettese és három befektetési szakember, Molnár András, Orbán Katalin és Pásztor Aurél található az alapítók között.


A Day One Capital alapítói

Egyedi ötletek, növekedési potenciál Az alapkezelő szerdai tájékoztatóján az alapítók elmondták: főleg az informatika, energetika, valamint a távközlés területén működő ígéretes cégekbe akarnak invesztálni, olyan kisvállalkozásokba, amelyek egyedi ötletekkel és komoly növekedési potenciállal rendelkeznek. Már mintegy 30 céggel tárgyaltak, a később kiválasztandó kisvállalkozásokba egyenként 20-80 millió forintot ruháznak majd be.

Az alapítók saját vagyonukból 80 millió forintot ruháznak be az induló kockázatitőke alapba, a további "befektető társak" minimum 15 millió forinttal szállhatnak be az üzletbe. A zártvégű, hatéves futamidejű tőkealap-jegyeket az Equilor Zrt. forgalmazza.

Felvásárlási lázban ég a Siemens

Miközben a német vállalat alig egy hete zárta le az Altair 10,6 milliárd dolláros felvásárlását, tegnap már a kutatásfejlesztést támogató programokat kínáló Dotmatics 5,1 milliárd dolláros akvizíciójáról adott ki közleményt.
 
Körképünkben áttekintjük, hogy szűkebb és bővebb környezetünkben mit sikerült elérni a digitális gazdaság és életvitel felé vezető úton. Spolier: nem állunk olyan rosszul, mint gondolná, és nem állunk olyan jól, mint szeretné.

a melléklet támogatója a One Solutions

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.