A Lenovo a KKV-knak szánt asztali erőgépek mellett a júliusban piacra kerülő, Xeon alapú szerverekkel célozza meg a kis- és közepes vállalkozásokat.
Ahogy egyre több vállalkozás fordul kisebb-nagyobb mértékben a cloud szolgáltatások felé, és minimum a céges levelezést a felhőbe költözteti,
elavult gépeit pedig vékonykliensként hasznosítja, a legtöbb alkalmazott számára úgy csökken az íróasztalán álló számítógép jelentősége. Persze bizonyos területeken a mobil eszközök és a virtualizáció mellett is szükség van erős asztali PC-kre, amelyeknek a megfelelő ár-érték teljesítménnyel továbbra is piacképesek maradnak. Úgy tűnik, hogy ezt a Lenovo is így látja, hiszen folyamatosan ajánlatokkal támadja az üzleti felhasználókat.
Céges erőgépek ■ A gyártó március végén jött ki új ThinkStation és ThinkCentre termékeivel, amelyek alkalmas választásnak tűnnek a komoly számítási képességet igénylő feladatokhoz a kreatív, a mérnöki vagy akár a pénzügyi területeken is. A 600 dollár környékéről induló munkaállomásokban második generációs Intel Core processzorok (i3, i5, i7) dolgoznak, a gyors rendszerindítás és -leállítás mellett teljesítményük az az Intel Turbo Boost technológiával tovább javítható.
A 16 GB-os DDR3 RAM-hoz gyors adatátvitel (SATA III, USB 3.0) és a különféle SDD opciók társulnak, míg a torony vagy SFF kiszerelésű gépek ATI, Nvidia Quadro vagy NVS grafikus kártyával is megendelhetők. A Lenovo gépei több ponton (például hűtés, memóriakezelés) vonultatnak fel saját fejlesztésű megoldásokat, és a natív Red Hat Linux támogatáson túl olyan szoftvercégektől szereztek előzetes tanúsítványokat, mint az Adobe vagy az AutoCad.
Szerverek a felhők árnyékában ■ A negyedik legnagyobb PC-gyártóként jegyzett Lenovo eladásai már jó ideje a piaci átlag feletti mértékben növekednek. A cég az asztali gépek tekintetében ennél is meggyőzőbben teljesít: míg az előző negyedévben az iparágban csökkentek a desktop PC-kből származó bevételek, addig a Lenovo 13 százalékkal növelte forgalmát. A gyártó emellett szerverekkel is nyomul a kis- és középvállalati vonalon: június közepén olcsó, egyfoglalatos helyi kiszolgálókat jelentett be a máskülönben felhőszolgáltatásoktól hemzsegő piacon.
Az új ThinkServer modellek júliusban kerülnek a piacra, és a Lenovo kifejezetten a rendszergazda nélküli, vagy csak minimális informatikai gárdával rendelkező vállalkozásoknak szánja azokat. Ebben segítségükre lehetnek azok a távoli felügyeleti megoldások, amelyek lehetővé teszik az eszköz ki- és bekapcsolását és a naplófájlok megtekintését, vagy hozzáférést biztosítanak a csatolt meghajtókhoz. A KKV-k igényeire és pénztárcájára szabott ThinkServer modellek megfelelő megoldást jelenthetnek a levelezés, az adattárolás és -mentés, vagy akár a virtualizáció területén.
A gyártó a korábbi sorozathoz képest 30 százalékos sebességnövekedést ígér az új Xeon E3-1200 processzorok révén. A már 500 dollárért hozzáférhető gépeket a többi lehetőség (például SAS RAID opciók, redundáns táp, skálázhatóság) mellett Intel AMT 7.0 menedzsmenteszközökkel szállítják. A Windows Server 2008 R2 mellett a Lenovo a Microsoft Small Business Server 2011-et javasolja szerver operációs rendszernek, mint kedvező ár-érték aránnyal rendelkező megoldást.