Hétvégén rendezik meg első ízben hazánkban a Startup Weekend elnevezésű rendezvényt, melynek célja, hogy a különböző területeken jártas jelentkezők egy-egy csapatot alkotva életképes vállalkozást álmodjanak meg alig néhány tucat óra alatt.

Programozók, designerek, projektmenedzserek és marketingesek is részt vesznek a most hétvégén, péntek estétől kezdődő Startup Weekenden.

A résztvevők az első nap estéjén ismertetik ötleteiket. Ezt követően megszavazzák azokat, amelyeket a legjobbnak ítélnek, majd a megvalósításukra csapatokat formálnak. A tapasztalatok szerint az ideális teamet körülbelül 3 fejlesztő és 1-1 designer, marketinges és projektmenedzser alkotja.

A valódi munka aztán szombaton kezdődik, amikor a csapatok elkezdik felépíteni a vállalkozásukat. A közös tervezést követően az eredményt pedig vasárnap este prezentálják a többi résztvevőnek, valamint a megjelent befektetőknek.

A Startup Weekend non-profit kezdeményezésként három évvel ezelőtt indult el Seattle-ből, azóta több száz rendezvényt tartottak világszerte. A rendezvény célja a szakmai kapcsolatépítésen túl életképes vállalkozások létrehozása. Az eddigi tapasztalatok szerint a hétvégén összerakott projektek harmada valódi cégként is működni kezd: a rendezvény szervezőinek közleménye szerint már több mint 200 új vállalkozás elindításában segédkeztek.

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.