Az Invitel negyedszer írta ki az innovatív vállalatoknak, valamint középiskolásoknak és felsőoktatási intézmények hallgatóinak az InnoMax díjat. A pályázaton indulók körét némileg szélesítették is.
Mai naptól lehet beadni pályázatot az Invitel immár negyedik alkalommal meghirdetett InnoMax díjára. A vállalatoknak kiírt pályázaton azok a vállalatok indulhatnak, melyek „az Invitel üzleti infokommunikációs megoldásaira támaszkodva fejlesztettek, korszerűsítettek valamilyen üzleti folyamatot, vagy hoztak létre innovatív terméket, szolgáltatást” – áll a kiírásban. Zsembery György vezérigazgató-helyettes a mai, évadzáró InnoMax klub megnyitójában elmondta: a díjjal szeretnék felhívni a figyelmet azokra a cégekre, melyek válság idején is fontosnak tartják az innovációt.

A pályázaton a hagyományoknak megfelelően három kategóriában lehet indulni. Az első kategóriában az 5-19 főt foglalkoztató cégek pályázhatnak. A díjazott pályaműveket az Invitel összesen 300 ezer forintnyi szolgáltatással díjazza. A második kategóriába a 20-69 főt foglalkoztató vállalatok indulhatnak, a díjazottaknak összesen 500 ezer forintnyi szolgáltatás a jutalmuk, míg a harmadik kategóriában a 70 fő feletti vállalatok (1 millió forintos szolgáltatáscsomag lesz a jutalmuk). A díjak értékét a meglévő szolgáltatásán túl vásárolt új szolgáltatás értékéből írja jóvá az Invitel.

A kiírásban újdonság, hogy a harmadik kategóriában nem adtak meg felső határt a cég méretére, hogy ne zárják ki az innovatív megoldásokra törekvő nagyvállalatokat.

Pályázat diákoknak Középiskolások és a felsőoktatási intézmények hallgatói indulhatnak az InnoApps pályázaton. A versenyt két kategóriában (Szórakozz!, illetve Ne szórakozz!) hirdette meg az Invitel. A cég a legtehetségesebb fiatal fejlesztőket szeretné támogatni a kiírással. A 200 ezer forint értékű díjon felül a vállalat abban is próbál segíteni a fiataloknak, hogy öteleteik megalósításához további forrást kapjanak.

A pályázatok beadási határideje 2013. február 25. A részleteket és a pályázati űrlapot az Invitel oldalán találhatják.

Saját fejlesztésű IP-telefóniával száll ringbe az Invitel
Új menedzsment, új súlypontok az Invitelnél

Még nem nőtt az égig, de az EU-nak máris gondja támadt a Bluesky működésével

Az X-ről politikai okokból távozó tömegek kedvelt célpontja a Twitter-alapító gründolta platform. A Bluesky egyelőre nem elég nagy ahhoz, hogy a legszigorúbb EU-s szabályozás alá essen, de így sem ússza meg Brüsszel piszkálódását.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.