Amikor egy vállalat vagy márka nevében elindul egy új Facebook oldal, az üzemeltetők egyértelmű célja, hogy minél több követőt elérjenek. De vajon egyértelmű út ehhez a macskás videók megosztása, vagy épp a naponta tucatnyi hivatalos közlemény megjenentetése?
Beszéljünk a követőkhöz minél többet, így közvetlenebbnek tűnünk, és letaroljuk őket az üzeneteinkkel – elég sokan gondolkodnak így, amikor egy cég, márka vagy termék "nevében"  Facebook oldalt indítanak. Szerencsére manapság már konkrét statisztikák, felmérések segítenek eldönteni, mik a legjobb lépések egy Facebook oldal sikerre viteléhez. A jelszó a viralitás.

Közösségi levegőben terjed A Facebook oldalak üzemeltetői gyakran esnek abba a hibába, hogy az új felületet is csak egyfajta reklám-szócsőként használják, pedig a közösségi oldalak ereje épp a közösségben rejlik. Itt nem visz előre, ha telepumpáljuk a véletlenül beeső lájkolókat tartalommal, ekkor ugyanis még akár a meglévő rajongókat is elijesztjük, az viszont biztos, hogy továbbosztani nem fogják a tonnányi információt.

A viralitás egy könnyen kiszámolható "mérce" annak eldöntésére, mennyire hatékonyak a megosztott tartalmaink: az egyes postok lájkjait, megosztásait és kommentjeit összeadjuk, elosztjuk az oldal követőinek számával, majd megszorozzuk százzal. Kissé túl "matekosnak" tűnhet a módszer, de az alábbi infografikán máris jól látható, hogy tökéletes eszköz a posztok hatékonyságának mérésére. Nézzük csak, mit és hogyan üzennek mostanában a Facebook oldalakon... és ehelyett hogyan kéne mindezt jól csinálni.



HR-esek, a Facebookon is van határ!
Hogy ne csináljunk céges Facebook oldalt?
Facebook-kisokos: miért nem jelenik meg minden bejegyzés?


42. Körkapcsolás: Mi és az MI

Mekkora teret hagy a projektmenedzsereknek a mesterséges intelligencia? Többek között erre az aktuális kérdésre keresték a választ a PMSZ rendezvényén.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.