A Google a múlt héten megnyitotta a Public Data Explorer adatmegjelenítő eszközeit, amelyekkel mostantól ingyenesen, saját adatok felhasználásával készíthetők összetett infografikák.
Manapság a kép és a videó alapvető közvetítő csatornának számít, és a szöveg - bár közel sem vesztette el létjogosultságát - sok esetben csak kiegészítő szerepet kap a kommunikációban. Az infografika is arra a problémára kínál megoldást, hogy egyre kevesebb embernek van ideje vagy kedve hosszú szövegeket és táblázatokat böngészni. Az információt látványos képeken megjelenítve hatékonyabban célba juttathatók a fontos üzenetek, legyen szó cégbemutatókról, újságcikkekről, oktatási vagy marketinganyagokról.

Infografikák készítésére online eszközök is rendelkezésre állnak. Ezek egyike a Google Public Data Explorer szolgáltatása, amelynek eszközeit a múlt héten mindenki számára elérhetővé tették.

A Public Data Explorert a Google még tavaly márciusban indította el, miután megvásárolta a Gapminder Trendalizer nevű adatmegjelenítő technológiáját. Eredetileg csak a vállalat által feltöltött adatokat lehetett igény szerint szűrve és formázva megjeleníteni, bár a választék eddig is bőséges volt: infografikus térképet készíthettünk a Föld országainak aktuális államadósságáról, vagy grafikonon ábrázolhattuk az egyes országgyűlésekben a képviselők nemek szerinti eloszlásának éves változását.

Vizualizációt mindenkinek! Mostantól viszont a Google felhasználói maguk is feltölthetik saját adatbázisaikat, és alkalmazhatják rajtuk a Public Data Explorer megjelenítési funkcióit. Ehhez az XML-alapú Dataset Publishing Language (DSPL) formátumot kell használni, a feltöltéshez pedig külön felhasználói felületet biztosítanak. A Google bejelentése szerint az összes eszközt elérhetővé teszik, amelyekkel mindenki igénybe veheti a cég oldalain korábban megismert, animált megjelenítési formákat.

Interaktív térkép az informatikai piac háborújáról
Hogyan tálaljuk gusztusosan az információkat?

A szolgáltatás igénybe vételéhez a Public Data Explorer címlapján ki kell választani a "My datasheets" hivatkozást, ahol importálhatjuk a kiválasztott adatbázisokat, a megfelelő infografikákat pedig közzétehetjük vagy megoszthatjuk másokkal. Cégeknek és szervezeteknek arra is lehetőségük van, hogy a Google az általuk feltöltött információt felvegye a Public Data Directory anyagai közé.

Egy startup könnyű álmot ígér – altató nélkül!

Olyan fejpántot fejlesztenek, amely egy zűrös nap után segíti a szellemi feszültségek lekeverését és a gyors elalvást.
 
Minden törekvés ellenére jobb, ha megbarátkozunk azzal, hogy a nyomtatás velünk marad.

a melléklet támogatója a GLOBAL-UNION Kft., a Kyocera márka kizárólagos magyar disztribútora

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.