A Google alkalmazáscsomagjának különböző fejlesztéseit mostantól heti adagokban, tervezhető és tesztelhető formában vezethetik be a vállalati rendszergazdák.
A Google Apps az utóbbi években rengeteg új funkcióval frissült: 2009-ben 100-nál, tavaly pedig 130-nál is több képességet adtak hozzá a szolgáltatáscsomaghoz. A felhőszolgáltatás (cloud computing) nagy előnye, hogy ezekhez a frissítésekhez nincs szükség a felhasználók vagy rendszergazdák közreműködésére, ami igen gyorssá és kényelmessé teszi a Google Apps alkalmazását.

Kétélű fegyver Ez a sebesség azonban nem feltétlenül kívánatos a vállalati környezetekben. A céges ügyfelek ahhoz vannak szokva, hogy a kiválasztott szoftverek telepítését hetek, akár hónapok alatt vezénylik le: mérlegelik és előre ütemezik az informatikai infrastruktúra változtatásait.

A Google Apps automatikusan élesedő funkciói nem csak vállalkozások felügyeleti lehetőségeit korlátozzák, hanem a támogatás szempontjából is problémásak. Az alkalmazottak átlagosan néhány naponta szembesülhetnek a Google Apps új képességeivel, ami sokszor a felhasználói felület megváltozásával jár. Mivel a frissítésekről a rendszergazdák vagy az IT helpdesk munkatársak is velük együtt értesülnek, könnyen elképzelhető, hogy nem tudnak azonnali segítséget nyújtani a zavarodott felhasználóknak.

Már van választás A problémára a Google is reagált, és kedd óta kétféle frissítési megoldást kínál ügyfeleinek. A Rapid Release (gyors megjelenés) keretei között az új képességek az eddig megszokott módon, azonnal élesednek a belső tesztelést követően. A Scheduled Release (ütemezett megjelenés) ezzel szemben a keddi napokon, legalább egy héttel a bevezetés előtt lehetőséget ad rá, hogy az IT adminisztrátorok kipróbálják az újdonságokat, és tervet készítsenek velük kapcsolatban.

Office Web Apps: magyarul is elérhető az ingyenes szolgáltatás
5 tipp: Google, ahogy a vállalatok szeretik

Az Apps korábbi és újabb funkcióiról a Google külön weboldalon biztosít betekintést és forrásanyagokat. Azok a felhasználók, akik korábban már engedélyezték a "Pre-release" beállítást, most a gyors megjelenés csoportjába kerülnek, míg a többieknél az ütemezett megjelenés válik alapértelmezetté. A két megoldás között természetesen bármikor lehet majd váltani. A Google vállalati blogja az új kibocsátási folyamatot az alábbi videón mutatja be.


A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.