Új startup közösség alakult BudapestBoost néven. Az első rendezvényüket a hét elején a thehub.hu-ban tartották, ahol a mintegy száz főnyi közönség a San Francisco-i The Lean Startup Conf élő közvetítését nézhette meg.
A BudapestBoost egy friss közösség a magyar startup-világban, amit különböző szakmai háttérrel és tapasztalattal rendelkező szakemberek hoztak létre azzal a céllal, hogy önkéntes munkára alapozva új lehetőségeket keressenek a startup ökoszisztéma kollektív építésére. A BudapestBoost közösség egyik ötletgazdája, Biás Csongor a célokról úgy nyilatkozott, hogy a nemzetközi tapasztalatok és módszertanok segítségével egy lokális, a startupok indulását segítő ökoszisztéma kialakítását kívánják megtámogatni. „Szeretnénk nemzetközi konferenciákat, workshopokat idecsalni, illetve olyan rendezvényeket szervezni, amelyek a Budapesten élő külföldieknek is vonzó lehet” – idézi az első rendezvényt hírül adó sajtóközlemény az ötletgazdát.



Az első lépés: The Lean Startup Conf A San Francisco-i rendezvény tematikája a lean startup szemlélet köré épült, amit Eric Ries indított útjára a módszert megalapozó, The Lean Startup című könyvével. A lean startup filozófiát, amely a japán eredetű lean manufaktúrából, az agilis módszertanokból és a Steve Blank által meghonosított úgynevezett customer development szemléletből egyaránt táplálkozik, sokan a vállalkozásindítás új tudományaként emlegetik. A cél a lehető legtöbb értéket teremtése a lehető legkisebb energiabefektetéssel, amit módszer az erőforrások tudatos felhasználásával és a pazarlás teljes kiküszöbölésével kíván elérni. A módszertan mozgatórugója a Build-Measure-Learn ciklikus folyamat, valamint hogy a stratégiai irányokat inkább feltételezésekként kezeli, amelyeket csakis a felhasználói visszajelzések és a tesztek igazolhatnak.

A San Francisco-i konferencián olyan előadókat hallgathatott a közönség, mint a fent említett Eric Ries, Andrew W. "Drew" Houston, a Dropbox alapító-vezérigazgatója vagy Ben Horowitz, az Andreessen Horowitz kaliforniai kockázati tőkebefektető cég alapítója. Horowitz cégének több mint 150 technológia cégben van befektetése, melyek között van olyan, mint a Twitter vagy a Zynga, de van több mint 60 stratup is, köztük az Y Combinator.

Szoftverfejlesztő start-up a leggyorsabban növekvő magyar cég
7 dolog, amivel tönkretehető egy kezdő vállalkozás

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.